54.EUROPEADE 2017 TURUS

Eestit esindasid 73 kollektiivi kokku üle 1000 osalejaga

1

LRTR Loo

Loo, Harjumaa, EE

Killu Tiigimäe

2

LRTR Priisle

Tallinn, EE

A-A Tooming

3

LRTR Spekter

Keila, Harjumaa, EE

A-A Tooming

4

LRTR Säde

Tabasalu, Harjumaa, EE

Astrid Väizene

5

NRTR Tantsukeeris

Tallinn, EE

Kristi Aitsam

6

MEK Paide Meeskoor

Paide, Järvamaa, EE

Malle Nööp

7

NAK Helletajad

Vana-Otepää, Valgamaa, EE

Merle Soonberg

8

NR Audru naised

Audru, Pärnumaa, EE

Maie Kalbus

9

NR Hele

Tabasalu, Harjumaa, EE

Astrid Väizene

10

NR Jaaniroos

Orissaare, Saaremaa, EE

Anne Keerd

11

NR Kiilitar

Kiili, Harjumaa, EE

Triin Aas

12

NR Kirilind

Kose, Harjumaa, EE

Anneli Veinberg

13

NR Kupar

Tornimäe, Saaremaa, EE

Anne Keerd

14

NR Kuppari

K-Nõmme, Ida-Virumaa, EE

Urve Kilk

15

NR Kõver küünarnukk

Paide, Järvamaa, EE

Helen Trug

16

NR Lahe

Lümati, Jõgevamaa, EE

Julia Tross

17

NR Laululind

Ülenurme, Tartumaa, EE

Indrek Varik

18

NR Linda

Antsla, Võrumaa, EE

Marika Rosenberg

19

NR Lindaratas

Saku, Harjumaa, EE

Killu Tiigimäe

20

NR Maarjapiigad

V-Nigula, Lääne-Virumaa, EE

Enna Laanemets

21

NR Mari

Sulbi, Võrumaa, EE

Marika Rosenberg

22

NR Metsalilled

Ulvi, Lääne-Virumaa, EE

Sirje Rebane

23

NR Murelid

Räpina, Põlvamaa, EE

Evi Tamm

24

NR Naksakad

Käru, Raplamaa, EE

Eva Seera

25

NR Peipsi Piigad

Mustvee, Jõgevamaa, EE

Liina Abram

26

NR Pilleriin

Valga, Valgamaa, EE

Inna Kallas

27

NR Pühalepa

Pühalepa, Hiiumaa, EE

Helve Rakkaselg

28

NR Rabaroosid

Tudulinna, Ida-Virumaa, EE

Eha Pärnik

29

NR Rehkendajad

Tartu, Tartumaa, EE

Anu Koiduaru

30

NR Ritsikas

Kuressaare, Saaremaa, EE

Merle Sillavee

31

NR Saku Sanglejad

Saku, Harjumaa, EE

Kersti Ulmas

32

NR Sinilind

Elva, Tartumaa, EE

Lea Kurvits

33

NR Sõsarad

Valga, Valgamaa, EE

Erika Kärner

34

NR Tantsusõtsed

Haapsalu, Läänemaa, EE

Elo Jürise

35

NR Veeteede Ameti

Tallinn, EE

Janne Kuuskla

36

NR Viimikud

Kuusalu, Harjumaa, EE

Ilme Laagriküll

37

NR Viimikud

Märjamaa, Raplamaa, EE

Darja Lehtsalu

38

NR Ätses

Muhu, Saaremaa, EE

Anne Keerd

39

PPO Tabasalu puhkpill

Tabasalu, Harjumaa, EE

Valdo Rüütelmaa

40

PPO Väägvere Pasunakoor

Väägvere, Tartumaa, EE

Priit Sonn

41

RMA Illuka

Illuka, Ida-Virumaa, EE

Riina Tuur

42

RMA Jauram

Tõrva, Valgamaa, EE

Thea Leitmaa

43

RMA Merelinlased

Tallinn, EE

Martin Trudnikov

44

RMA Pilistvere Pillimehed

Võhma, Viljandimaa, EE

Mait Reimann

45

RMA Pillikud

Tallinn, EE

K.R.Rebane

46

RMA Supsti

Valga, Valgamaa, EE

Maimo Kõiv

47

RMA Torma

Torma, Jõgevamaa, EE

Mare Talve

48

RMA Türi kapell

Türi, Järvamaa, EE

Hurmi Jürjens

49

RMO Karupojad

Otepää, Valgamaa, EE

Merle Soonberg

50

RTA Virulane

K-Järve, Ida-Virumaa, EE

Urve Kilk

51

SEK Leelo

Võhma, Viljandimaa, EE

Eda Piilmann

52

SEK Rõõm

Valga, Valgamaa, EE

Sirje Päss

53

SR  Tantsukas

Märjamaa, Raplamaa, EE

Darja Lehtsalu

54

SR  Tantsurõõm

Märjamaa, Raplamaa, EE

Darja Lehtsalu

55

SR Jõelähtme

Kostivere, Harjumaa, EE

Miina Karafin

56

SR Jõelähtme Muhedad

Loo, Harjumaa, EE

Kadi Paluoja

57

SR Kaktus

Türi, Järvamaa, EE

Airi J.-Männik

58

SR Kiili Keerulised

Kiili, Harjumaa, EE

Triin Aas

59

SR Kärutajad

Käru, Raplamaa, EE

Valdo Rebane

60

SR Laaberjalg

Märjamaa, Raplamaa, EE

Darja Lehtsalu

61

SR Lampjalakesed

Maidla, Ida-Virumaa, EE

Merike Hobolainen

62

SR Lindi Lappajad

Audru, Pärnumaa, EE

Maie Kalbus

63

SR Osula

Osula, Võrumaa, EE

Kersti Vill

64

SR Pangviina

Saku, Harjumaa, EE

Eve Lutter

65

SR Saku Sanglejad

Saku, Harjumaa, EE

Kersti Ulmas

66

SR Tamme Tõrukesed

Ridala, Läänemaa, EE

Hilja Tamm

67

SR Tsuua sulatsõ

Parksepa, Võrumaa, EE

Kersti Vill

68

SR Tugevad ja kohevad

Saku, Harjumaa, EE

Eve Lutter

69

SR Vormsi

Vormsi, Läänemaa, EE

Eidi Leht

70

SR Vöör ja Ahter

Tallinn, EE

Helen Reimand

71 NR Nopsajalad Turku, FI Sigrid Kilp
72 Metsäkukat Jõhvi  
73 Röntyskä Tartu  

 

Europeade 54.festival toimus Turus 26.-30.juulini 2017.aastal.
Millised tantsud olid Europeadel kavas,

KANGAKUDUMINE  saksa- (ja teiste maadegi) -aineline eesti rahvatants Kangakudumine  (kirjeldus pdf)        Kangakudumine mp3  Kangakudumine  Youtube
SOOME POLKA, Soome muusika Säkkijärve polka. soomeaineline eesti tants; tantsu autor: Kai Leete
Soome polka (kirjeldus pdf)     Soome polka mp3  Soome polka:   Youtube (kattub kirjeldusega)
MINA TAHAN TANTSU LÜÜA   tantsu autor: Diana Otsing   Mina tahan tantsu lüüa (kirjeldus pdf) ja laulu tekst  (osaline tekst, pdf)
Mina tahan tantsu lüüa  mp3     Mina tahan tantsu lüüa  Youtube
KOLUMATSI POLKAtantsu autor: Küllike Lõhmus,  mõned pisimuudatused tegi Valdo Rebane
 Kolumatsi polka (kirjeldus pdf)      Kolumatsi polka mp3   Kolumatsi polka    Youtube    Kolumatsi polka konspekt   Youtube
KADREL    setoaineline eesti rahvatants, seade: Valdo Rebane     Kadrel (kirjeldus pdf)    Kadrel  mp3   Kadrel   Youtube     Kadreli konspekt    Youtube
KÄRU POLKA    eesti tants, seade: Valdo Rebane    Käru polka (kirjeldus pdf)     Käru polka   mp3    Käru polka    Youtube     Käru polka konspekt   Youtube
 

Europeade peaproov Minieuropeade oli laupäeval 8.juulil Türil.
 päevakava:
kell 09:00-st saabumine ja registreerumine Türi Kultuurikeskuses
kell 10:00-12:00 (11:30*) Türi Lauluväljakul naisrühmade proov Soome polka ja Mina tahan tantsu lüüa (kitsamal alal).
kell 10:00-12:00 (11:30*)  Türi Põhikooli staadionil segarühmade proov Kolumatsi polka ja Kadrel
*) Kui jõuame varem valmis, siis staadionil alustame  Kangakudumisega kell 11:30
kell 12:00-13:00 Türi Põhikooli staadionil naisrühmade täiendav proov Soome polka ja Mina tahan tantsu lüüa.
kell 11:00-14:00 lõunasöök Türi Põhikoolis 
11:00-st kõik kes on vabad, 12-13 segarühmad, 13:00 Käru polka ajal kõik kes vabad
kell 13:00 - 15:00 Türi Põhikooli staadionil  Käru polka ja Kangakudumine
kell 15:00-16:00 lisaaeg ehk peaproov kõigi tantsude ja ka Humpaa läbitantsimiseks Põhikooli staadionil
kell 16:00-17:00 riietumine rahvarõivaisse ja kogunemine rongkäiguks
17:00 rongkäik Põhikooli staadionile
18:00 kontsert Põhikooli staadionil
tervituskõned
kõik 6 ühistantsu kõigi osalejate esituses + Humpaa
lisaks esinevad kaks ühendgruppi kumbki kuni 15 minutit
Valga tantsijad oma muusikutega
Türi Kaktus ja kapell
19:30 lõpp.