57.EUROPEADE KLAIPEDA 2020
 
05.-09.august 2020

Europeade festivalidest aastate kaupa

Järgmine, 58.Europeade toimub 2021 aastal Trapanis Sitsiilias Itaalias
(s.o. 300 km lähemal kui oli 2018. Europeade Viseus)

EUROPEADE RÜHMADE ÜLEVAATUS

NB!
See info on igaks juhuks ja ei pruugi üldse tegelikkuses juhtuda.
Europeadele Klaipedasse on juba kirjas väga palju Eesti rühmi - palju rohkem, kui reaalselt võimalik..
Kuigi üldiseid kvoote ja piiranguid riikidele ei seata, siis õhku jääb ikka võimalus,
et peale novembri koosolekut Bonnis tehakse just Eestile kärpeid (kuna meid on üle 1600 ehk üle kolmandiku kogu festivalist)..
Just sellest kartusest lähtudes soovitan veelkord vaadata ja kaaluda ka muid festivale http://www.europeade.ee/projektid/index.html
Kuna pea kõik festivalid soovivad registreerimised lõpetada varakult, siis hiljem,
näiteks veebruaris-märtsis, on juba raske asendusfestivali leida.
Kuna jaanuaris peate tavakohaselt oma suvepuhkused tellima, siis tehke garanteeritud otsus piisavalt vara.

NB!
Kuna kandideerijate koguarv on ületanud igasugused "mõistlikud" piirid ja keegi ei osanud sellist soovide hulka eeldada,
siis on nüüd suurim probleem - mida teha ja kuidas arvusid vähendada?
Peale 20.oktoobrit otsustame midagi ja teatame teile ja paneme info ka siia üles.

Meeldetuletuseks
Tuletan meelde just "uutele", et Europeade on ainuke festival, kus majutus on koolimajades ja saalides madratsitel ja magamisvarustus peab endal kaasas olema.
Kõigil teistel festivalidel on hotellimajutus kahe, kolme või nelja kaupa tubades.
Teistel festivalidel toitlustus restoranides
(Europeadel koolides, telkides vm., kuid mitte restoranides. Osa toitlustust on pikniku pakikestega).
Europeadel eeldatakse, et kõik on kõik päevad festivalilinnas.
Teistel festivalidel on vaba aega ka ümbruskonnas ekskurseerimisteks.
Europeadel on esindatud enamus Euroopast ja seega saate näha palju..
Teistel festivalidel on vaid mõni riik.
Europeade on esinemised ja festival hommikust hilisööni, teistel festivalidel vaid paar esinemist ja festivali "möllu" ei olegi.

MÕELGE VEEL

(vaata meenutuseks ka 46.Europeade Klaipedas 2009)

Eelmise, 56.Europeade Frankenbergis pilte ja videosid vaata siit

Klaipeda Europeade toimumise ajaplaan:

Oktoobri lõpus saadab EEK koondandmed Belgiasse Rahvusvahelisele Europeadekomiteele IEC
IEC vaatab saabunud sooviavaldused üle ja kas kinnitab need või teeb piirava otsuse.

Detsembris saavad kinnitatud rühmad end online registreerimissüsteemis ORS Europeadele registreerida.
15.jaanuariks tuleb rühmadel tasuda 1/3 kogu maksumusest vastavalt EEK esitatud arvele.
Hiljemalt jaanuaris-veebruaris toimuvad Europeade ühistantsude õpetamised.
Jaanuari lõpus teeb EEK esimese 50% ülekande Belgiasse ja sellega on arvud lukus, mida muuta ei saa.
15.märtsiks tuleb rühmadel tasuda teine kolmandik kogu maksumusest.
Hiljemalt märtsi lõpus teeb EEK lõpliku ülekande Belgiasse.
Hiljemalt 15.aprilliks peavad rühmad esitama lõplikult õige nimekirja. Senimaani saate nimesid muuta, ei saa aga muuta enam arve.
15.maiks tuleb rühmadel tasuda viimane kolmandik kogu maksumusest.
25.juulil toimub peaproov Minieuropeade kesk-Eestis:
teeme läbi ühistantsud, bussikoosseisude tänavakavad, rongkäigu ... 

5.augusti hommikul alustavad bussid rühmade pealevõtmist arvestusega, et Klaipedasse peaks jõudma hiljemalt kell 17:00
Toimub registreerimine, majutamine koolides, õhtusöök ja leedukate poolne tervitusõhtu saabunutele.
6.augustil hommikul meie ühisproovid, tänavaesinemised ja õhtul avakontsert (esinevad pooled tantsurühmad)
7.augustil tänavaesinemised, muusikute kontsert, lasterühmade kontsert, vokaalmuusika kontsert
8.augustil tänavaesinemised, juhendajatele vastuvõtt, rongkäik-paraad ja õhtune simman
9.augustil oikumeeniline jumalateenistus ja lõpetamine (esinevad teine pool tantsurühmadest)
Kojusõit kas 9.augusti õhtul või 10.augusti hommikul.

Toitlustus N,R,L,P kolm korda päevas, + K õhtusöök ja E hommikusöök.
Majutus koolimajades klassides ja saalides, madratsitel. Madratsid on Klaipeda poolt, muu magamisvarustus tuleb igaühel endal võtta.
(magamiskott või voodipesu; padi; käterätt...)

Iga bussikoosseis saab vähemalt ühe tänavaesinemise 25 minutit.
Rühmad, kes õpivad ära oma liigi ühistantsu, saavad esineda kas ava- või lõpukontserdil.
Ehkki peab olema igas esinemispaigas ka audiotehnika, on vahetevahel see siiski puudunud. Loodame, et ikka on.
Saate sel juhul kasutada ka CD või mälupulka.
Parim on omada omaenda muusikuid - kuid reaalsus on nagu on.

Igal rühmal peab olema kaasas Eesti lipp (rongkäiguks, esinemisteks).
Igasugune muu butafooria oleneb rühmade endi soovist.

Üldjuhul võivad Europeadel osaleda vaid esinejad ja nende juhendajad. Saatjad võivad olla vaid lasterühmadel.
Muidugi saavad osaleda ka rühmade muusikud.
Vokaalkoosseisud ja muusikagrupid, kes ei saada tantsijaid, saavad esinemise tänavakavades 25 min ja erikontsertidel 7.augustil.

Järgmise aasta suvel teeme peaproovi Minieuropeade juulikuu viimasel laupäeval 25.juulil Kesk-Eestis.
Pange see kuupäev juba kindlalt kinni.

Sõltub kvoodist, mille jagame enamvähem võrdselt sega-, noorte-, laste- ja naisrühmade vahel ja jätame kohti ka muusikutele ja kui kui on, ka ühele koorile.
Eraldi arvestuses ootame osalema ka setosid.  Kui Eesti vähemuskultuuridest tuleb soovijaid, siis peame ka nendega eraldi arvestama.

Koguhind jääb kuni  250 eurot ja sisaldab kõike Europeade projektiga seonduvat.
Tavapäraselt jaotub tasumine kolmeks osakuks:
15.jaanuariks üks kolmandik
15.märtsiks teine kolmandik
ja 15.maiks kolmas kolmandik.

Ka tantsudest on veel vara rääkida, sest on teadmata, millised rühmaliigid end registreerivad.

Europeadele Klaipedasse kandideerivad rühmad.
Nimekiri on suletud ja täiendavalt kedagi kandideerima ei lisata.
Nimekirjas on 1616 soovijat.
Novembrikuu jooksul toimuvad etteesinemised. Vaata siit.
Kus, millal ja tingimused saadame ka kontaktisikutele hiljemalt 27.oktoobriks.
(Europeadel arvestatakse lasterühmadeks kuni 13-aastaseid ja noorte rühmadeks kuni 18-aastaseid.)
YFDG youth folkdance group; CFDG children´s folkdance group, FG folklore group, FMG folkmusic group... etc.

HARJUMAA
YFDG Joondu 6. 20 Linda Pihu Jüri Harjumaa
CFDG Joondu 4-5. ja 6.-8. 25 Helen Lagle Jüri Harjumaa
FDG NR Jüri Gümn. õpetajad 11 Linda Pihu Jüri Harjumaa
YFDG Joondu 36 Liina Roop Jüri Harjumaa
CFDG Kehra Gümn. LR (4.-5.kl) 25 Janne Kuuskla Kehra Harjumaa
FDG NR Kadrel 11 Aita Tammeorg Kehra Harjumaa
YFDG Kiili Kirjud 18 Merike Kiil Kiili Harjumaa
FDG NR Kirilind 12 Kadri Tiis Kose Harjumaa
FMG Kuusalu kapell 4 Kalev Laagriküll Kuusalu Harjumaa
FDG NR Viimikud 14 Ilme Laagriküll Kuusalu Harjumaa
FDG SR Jõelähtme Muhedad 13 Karel Vähi Loo Harjumaa
CFDS Pääsuke 18 Anli Soosaar Randvere Harjumaa
FDS NR Pääsuke 15 Anli Soosaar Randvere Harjumaa
YFDG Pääsuke /Jõelähtme 14 Anli Soosaar Randvere Harjumaa
YFDG Pääsuke /Pühalepa 15 Anli Soosaar Randvere Harjumaa
FMG SR Pangviina muusikud 4 Saku Harjumaa
CFDG Sakukad 19 Marje Kaselaid Saku Harjumaa
FDG NR Hageriina 12 Egle Kõrvas Saku Harjumaa
FDG NR Saku Sanglejad 13 Kersti Ulmas Saku Harjumaa
FDG NR Lindaratas 13 Killu Tiigimäe Saku Harjumaa
FDG SR Pangviina 14 Eve Lutter Saku Harjumaa
FDG SR Saku Sanglejad 19 Kersti Ulmas Saku Harjumaa
CFDG Muraste ja Tabasalu 25 Astrid Väizene Tabasalu Harjumaa
FDG NR Hele 12 Astrid Väizene Tabasalu Harjumaa
FDG SR Valla-alune 16 Heli Tohver Viimsi Harjumaa
CFDG Vääna Mõisakool 4.-5. 20 Svea Sokka Vääna Harjumaa
418

TALLINN
FMG Pillikud 10 K.-Robert Rebane Tallinn
FDG NR Pääsuke / Pühalepa 12 Siim Praats Tallinn
FDG NR Pääsuke / Muhu 16 Siim Praats Tallinn
FDG NR Pääsuke / Kihelkonna 15 Siim Praats Tallinn
CFDG Priisle 21 Andres-Aare Tooming Tallinn
FDG NR Hoppet 15 Janne Kuuskla Tallinn
FDG SR Pääsuke 18 Siim Praats Tallinn
FDG NR Kuristiku Gümnasium 11 Andres-Aare Tooming Tallinn
FDG SR Kindakiri 17 Kertti Pilvik Tallinn
135

HIIUMAA
FDG NR Hiiu Sõlg 10 Helgi Taelma Käina Hiiumaa
FDG NR Taherpill 10 Helgi Taelma Emmaste Hiiumaa
FDG NR Pühalepa Naistekoda 14 Helve Rakaselg Pühalepa Hiiumaa
FDG SR Sõle Segajad 25 Helgi Taelma Käina Hiiumaa
59

IDA-VIRUMAA
FDG NR Tammiku 13 Maris Kriisa Tammiku Ida-Virumaa
FGD Ingeri Metsäkukat 11 Irina Bondfarenko Jõhvi Ida-Virumaa
FDG NR Gevi 13 Marju Aul Jõhvi Ida-Virumaa
FDG NR Tuhkali 11 Helju Veedam Kiviõli Ida-Virumaa
FDG SR Lampjalakesed 18 Merike Hobolainen Maidla Ida-Virumaa
66

JÕGEVAMAA
FDG NR Peipsi Piigad 13 Liina Abram Mustvee Jõgevamaa
FDG NR Somel 13 Liina Abram Vaiatu Jõgevamaa
FDG NR Sirtsuline 13 Sirje Kiis Palamuse Jõgevamaa
YFDG Peapööritajad 19 Sirje Kiis Palamuse Jõgevamaa
58

JÄRVAMAA
Men`s Choir of Paide 29 Malle Nööp Paide Järvamaa
FDG NR Pillerpäkad 16 Inga Väli Imavere Järvamaa
FDG NR Sebijad 13 Ruth Kaasiku Aravete Järvamaa
YFDG Välejalad 18 Teele Üprus Koeru Järvamaa
FDG SR Vallatsi 17 Malle Nööp Paide Järvamaa
FDG SR Helkur 16 Velli Leesmaa Oisu Järvamaa
FDG NR Naksakad 11 11 Eva Seera Käru Järvamaa
120

LÄÄNEMAA
FDG SR Läki Tantsule 20 Ulrika Grauberg Haapsalu Läänemaa
20

LÄÄNE-VIRUMAA
FDG NR Tantsumaias 11 Sirje Rebane Uhtna Lääne-Virumaa
FDG NR Maarjapiigad 16 Enna Laanemets Viru-Nigula Lääne-Virumaa
FDG NR Pärlike 9 Auli Kadastik Laekvere Lääne-Virumaa
FDG NR Metsalilled 12 Sirje Rebane Ulvi Lääne-Virumaa
FDG SR Tarapita 17 Egne Liivalaid V.-Maarja Lääne-Virumaa
FDG SR Segapidi 20 Eleri Aitman Haljala Lääne-Virumaa
FDG SR Laanetagused 17 Enna Laanemets Kunda Lääne-Virumaa
102

PÕLVAMAA
FDG NR Murelid 13 Evi Tamm Räpina Põlvamaa
FDG NR Tantsurõõm 14 Marge Luude Põlva Põlvamaa
FDG SR Reilender 16 Hele Aia Räpina Põlvamaa
FDG SR Paras Paar 10 Esta Sokman Veriora Põlvamaa
53

PÄRNUMAA
CFDG Audru Atsakad 16 Maie Kalbus Audru Pärnumaa
FDG NR Audru Naised 12 Maie Kalbus Audru Pärnumaa
FDG SR Lindi Lappajad 13 Maie Kalbus Lindi Pärnumaa
FDG SR Tori 17 Mariann Pärnoja Tori Pärnumaa
58

RAPLAMAA
FDG NR Valtu 13 Age Tekku Kaerepere Raplamaa
FDG NR Kuremari 11 Anne Paluoja Alu Raplamaa
FDG NR Viimikud 11 Darja Lehtsalu Märjamaa Raplamaa
FDG NR Ülejala Sussisahistajad 12 Karin Andesalu Märjamaa Raplamaa
FDG NR Linda 14 Kersti Saia Rapla Raplamaa
YFDG Siirusõõr 17 Anne Paluoja Rapla Raplamaa
YFDG Lustiline 13 Karin Andesalu Märjamaa Raplamaa
FDG SR Laaberjalg 17 Darja Lehtsalu Märjamaa Raplamaa
108

SAAREMAA
FDG NR Sõlus 12 Anne Keerd Leisi Saaremaa
FDG NR Jaaniroos 14 Anne Keerd Orissaare Saaremaa
FDG NR Ritsikas 14 Merle Sillavee Kuressaare Saaremaa
FDG NR Kupar 15 Anne Keerd Tornimäe Saaremaa
FDG SR Varbarõõm 16 Merle Sillavee Salme Saaremaa
FDG SR Pööris 17 Kalle Kadarik Nasva Saaremaa
FDG NR Ätses 19 Anne Keerd Muhu, Liiva Saaremaa
FDG SR Lender 20 Aili Salong Taritu Saaremaa
YFDG Päkasära 18 Kersti Truverk Kuressaare Saaremaa
FMG Muigud 14 I.Aardam, A.Tomson Pärsama Saaremaa
FDG SR Sõlesepad 17 Inge Jalakas Kuressaare Saaremaa
176

TARTUMAA
FDG NR Sinilind 13 Lea Kurvits Elva Tartumaa
FDG NR Tarm 12 Indrek Varik Tartu Tartumaa
FDG NR Lahe 13 Julia Tross Ranna Tartumaa
YFDG Härmatis 24 Anita Kreen Tartu Tartumaa
FDG SR Päkkpöörd 16 H.i Kängsepp, M. Aare Reola Tartumaa
FDG SR Opsal 17 Karel Vähi Puhja Tartumaa
95

VALGAMAA
CFDG Rukkikakerdajad 5 Tiina Kukk Sangaste Valgamaa
FMG Supsti 5 Maimo Kõiv Valga Valgamaa
FMG Kirime 6 Thea Leitmaa Tõrva Valgamaa
CFDG Pühajärve Kool 13 Tiina Kukk Pühajärve Valgamaa
FDG NR Sõsarad 19 Erika Kärner Valga Valgamaa
FDG SR Kõvvera Kõdara 16 Tiina Kukk Sangaste Valgamaa
64

VILJANDIMAA
FMG Pilistvere Pillimehed 7 Mait Reimann Võhma Vijandimaa
7

VÕRUMAA
FDG Seto Poloda Piigad 12 Piret Varjund Mikitamäe Võrumaa
FDG NR Linda 10 Maarika Rosenberg Antsla Võrumaa
FMG Eloilo 5 Merle Kons Viitka Võrumaa
FDG NR Mari 13 Maarika Rosenberg Osula Võrumaa
FDG SR Kullerid 16 Inga Leelanss Vastseliina Võrumaa
56


Europeade ülevaatus.
9.novembril toimub Rahvusvahelise Europeadekomitee aastakoosolek Saksamaal ja seal võetakse vastu mingi otsus "liiga aktiivsete" rahvatantsumaade kohta.
Sellest otsusest lähtume ka Eestis läbiviidava ülevaatuse arvestuste tegemisel.

Iga tantsurühm, lastest memmedeni, kes soovib edasi kandideerida Klaipeda Europeadele,
peab osalema ettetantsimisel.
Kindlasti rahvarõivastes.
Esitada tuleb kaks tantsu.
1.esimeseks Kiigadi-kaagadi (2 x) kõigile liikidele, lastest memmedeni.
2. teiseks täiesti vabal valikul tants ja võimalusel mitte tantsupeo tants.

Kiigadi-kaagadi muusika mp3 saadetakse kõigile e.mailidele.
Tantsu põhimõte on siin Youtubes (21.oktoobril kiiruga sätitud ja filmitud).
Lähtuge sellest ja esitage vastavalt oma võimetele.
Kus ettetantsimised toimuvad?
Saate valida 9 koha vahel.

laupäeval 16.novembril
kell 11.00 Kunda Linna Klubis, Lasteaia t. 4
kell 15.30 Koeru Kultuurimajas, Paide tee 3

pühapäeval 17.novembril
kell 10.00 Põlva Kultuurimajas, Kesk 15
kell 15.00 Elva Kultuurikeskuses, Kesk 30

reedel 29.novembril
kell 18.00 Lindakivi Kultuurikeskuses, Koort 22, Tallinn

laupäeval 30.novembril
kell 10.00 Saku Kultuurikeskuses, Teaduse 1
kell 15.00 Märjamaa Kultuurimajas, Sauna 2
kell 20.00 Orissaare Kultuurimajas

pühapäeval 1.detsembril
kell 10.00 Salme Rahvamajas, Saaremaal

TINGIMUS.
Kui te teete mingi teise otsuse suveks, siis andke sellest teada.
Kui te ei teata oma uuest otsusest ja ka ülevaatusele ei tule, pole mitte miskit hullu. Sel juhul arvestame, et tegitegi teise otsuse.
Eraldi arvestame ja eraldi ka püüame teha piisavad valikud:
1. lasterühmad LR
2. noorterühmad NSR
3. segarühmad SR
4. naisrühmad NR
5. eakate naisrühmad NR+
lisaks arvestame
setod
ingeri-soome
rahvamuusikud
lauljad

Rühmade kontaktisikutele/asjaajajatele saadame Kiigadi-kaagadi muusika ja küsitluse ülevaatuse koha valikuks.
Parimat kõigile!