57.EUROPEADE KLAIPEDA 2020
 
05.-09.august 2020

Europeade festivalidest aastate kaupa 

(vaata meenutuseks ka 46.Europeade Klaipedas 2009)
Eelmise, 56.Europeade Frankenbergis pilte ja videosid vaata siit

Järgmine, 58.Europeade toimub 2021 aastal Trapanis Sitsiilias Itaalias
Sitsiilia reisipakkumine ja registreerumine on siin
(s.o. 300 km lähemal kui oli 2018. Europeade Viseus)

Kes on huvitatud pikast bussimatkast Sitsiiliasse Trapanisse 2021, võite juba oma soovi avaldada info@europeade.ee

VALI HOOPIS TEINE FESTIVAL!

Alternatiiviks Europeadele pakume teile erinevaid festivale - vaadake siit http://www.europeade.ee/projektid/index.html
Teid ootavad festivalid Kreekas, Türgis, Indias, Itaalias, Tsehhis, Põhja-Makedonias, Montenegros, Horvaatias, Gruusias jm.
Nepali  ja Armeenia festivalid on 2020-ks aastaks juba täis.

Klaipeda Europeade toimumise ajaplaan:

Detsembris saavad kinnitatud rühmad end online registreerimissüsteemis ORS Europeadele registreerida.
15.jaanuariks tuleb rühmadel tasuda 1/3 kogu maksumusest vastavalt EEK esitatud arvele.
Hiljemalt jaanuaris-veebruaris toimuvad Europeade ühistantsude õpetamised.
Jaanuari lõpus teeb EEK esimese 50% ülekande Belgiasse ja sellega on arvud lukus, mida muuta ei saa.
15.märtsiks tuleb rühmadel tasuda teine kolmandik kogu maksumusest.
Hiljemalt märtsi lõpus teeb EEK lõpliku ülekande Belgiasse.
Hiljemalt 15.aprilliks peavad rühmad esitama lõplikult õige nimekirja. Senimaani saate nimesid muuta, ei saa aga muuta enam arve.
15.maiks tuleb rühmadel tasuda viimane kolmandik kogu maksumusest.
25.juulil toimub peaproov Minieuropeade kesk-Eestis:
teeme läbi ühistantsud, bussikoosseisude tänavakavad, rongkäigu ... 

5.augusti hommikul alustavad bussid rühmade pealevõtmist arvestusega, et Klaipedasse peaks jõudma hiljemalt kell 17:00
Toimub registreerimine, majutamine koolides, õhtusöök ja leedukate poolne tervitusõhtu saabunutele.
6.augustil hommikul meie ühisproovid, tänavaesinemised ja õhtul avakontsert (esinevad pooled tantsurühmad)
7.augustil tänavaesinemised, muusikute kontsert, lasterühmade kontsert, vokaalmuusika kontsert
8.augustil tänavaesinemised, juhendajatele vastuvõtt, rongkäik-paraad ja õhtune simman
9.augustil oikumeeniline jumalateenistus ja lõpetamine (esinevad teine pool tantsurühmadest)
Kojusõit kas 9.augusti õhtul või 10.augusti hommikul.

Toitlustus N,R,L,P kolm korda päevas, + K õhtusöök ja E hommikusöök.
Majutus koolimajades klassides ja saalides, madratsitel. Madratsid on Klaipeda poolt, muu magamisvarustus tuleb igaühel endal võtta.
(magamiskott või voodipesu; padi; käterätt...)

Iga bussikoosseis saab vähemalt ühe tänavaesinemise 25 minutit.
Rühmad, kes õpivad ära oma liigi ühistantsu, saavad esineda kas ava- või lõpukontserdil.
Ehkki peab olema igas esinemispaigas ka audiotehnika, on vahetevahel see siiski puudunud. Loodame, et ikka on.
Saate sel juhul kasutada ka CD või mälupulka.

Igal rühmal peab olema kaasas Eesti lipp (rongkäiguks, esinemisteks).
Igasugune muu butafooria oleneb rühmade endi soovist.

Üldjuhul võivad Europeadel osaleda vaid esinejad ja nende juhendajad. Saatjad võivad olla vaid lasterühmadel.
Muidugi saavad osaleda ka rühmade muusikud.

Järgmise aasta suvel teeme peaproovi Minieuropeade juulikuu viimasel laupäeval 25.juulil Kesk-Eestis.
Pange see kuupäev juba kindlalt kinni.

Koguhind jääb kuni  250 eurot ja sisaldab kõike Europeade projektiga seonduvat.
Tavapäraselt jaotub tasumine kolmeks osakuks:
15.jaanuariks üks kolmandik
15.märtsiks teine kolmandik
ja 15.maiks kolmas kolmandik.

Europeadele Klaipedasse oodatud rühmad:

Novembris toimusid üle Eesti Europeadele soovivate rühmade ettetantsimised-esinemised. Kuna soovijaid oli üle 1600, siis tuli korraldada konkurss ja arvu vähendada.
Klaipeda võtab vastu 4500 esinejat üle kogu Euroopa.
Üheksas kohas toimusid ülevaatused.
Hindasid tantsuseltsi Kandali kauaaegsed tantsijad ja paljude festivalide "veteranid" Indrek Veski, Ülle ja Ivo Volt.
Hinnati esmamuljet, rahvarõivaste korrektsust ja rühmale sobivust, tantsijate lavakultuuri, tantsude alustamist ja lõpetamist, Kiigadi-kaagadi vastavust etteantud videole, vaba tantsu valikut ja rühmale sobivust, tantsijate omavahelist suhtlemist, tantsida tahtmist, emotsiooni, väljenduslikkust, põhisammustiku ühtlust jmt.
Alltoodud loetelus on rühmi rohkem kui meile antud võimalus.
Loodame, et kõik on piisavalt operatiivsed onlines registreeruma (avatakse paari nädala pärast) ja pääsevad Europeadele.
Kuna 2025.aastal toimub Europeade festival Saaremaal, siis on lisatud nimekirja ka kolm Saaremaa naisrühma ja üks segarühm.
Kuid ikkagi jäid paljud rühmad välja ja seda kõigis tantsuliikides.

(rühma nimi,  juhendaja, asukoht)

NAISRAHVATANTSURÜHMAD
NR Valtu Age Tekku Kaerepere
NR Hoppet Janne Kuuskla Tallinn
NR Ritsikas Merle Sillavee Kuressaare
NR Ülejala Sussisahistajad Karin Andesalu Märjamaa
NR Linda Kersti Saia Rapla
NR Viimikud Ilme Laagriküll Kuusalu
NR Sinilind Lea Kurvits Elva
NR Kirilind Kadri Tiis Kose
NR Taherpill Helgi Taelma Emmaste
NR Sebijad Ruth Kaasiku Aravete
NR Saku Sanglejad Kersti Ulmas Saku
NR Hele Astrid Väizene Tabasalu
NR Pääsuke / Muhu Siim Praats Tallinn
NR Hiiu Sõlg Helgi Taelma Käina
NR Pühalepa Naistekoda Helve Rakaselg Pühalepa
NR Tammiku Maris Kriisa Tammiku
NR Sõlus Anne Keerd Leisi
NR Peipsi Piigad Liina Abram Mustvee
NR Mari Maarika Rosenberg Osula
NR Tantsurõõm Marge Luude Põlva

SEGARAHVATANTSURÜHMAD
SR Kullerid Inga Leelanss Vastseliina
SR Saku Sanglejad Kersti Ulmas Saku
SR Sõle Segajad Helgi Taelma Käina
R Sõlesepad Inge Jalakas Kuressaare
SR Tori Mariann Pärnoja Tori
SR Pangviina Eve Lutter Saku
SR Vallatsi Malle Nööp Paide
SR Lindi Lappajad Maie Kalbus Lindi
SR Päkkpöörd H.Kängsepp, Reola
SR Pööris Kalle Kadarik Nasva
SR Lender Aili Salong Taritu
SR Laanetagused Enna Laanemets Kunda
SR Jõelähtme Muhedad Karel Vähi Loo
SR Pääsuke Siim Praats Tallinn
SR Segapidi Eleri Aitman Haljala

MUUSIKUD
RMA Kuusalu kapell Kalev Laagriküll Kuusalu
RMA Pillikud K.-Robert Rebane Tallinn
koor Men`s Choir of Paide Malle Nööp Paide
RMA Muigud I.Aardam, A.Tomson Pärsama
RMA Pilistvere Pillimehed Mait Reimann Võhma

LASTERÜHMAD
LR Priisle A.-Aare Tooming Tallinn
LR Siirusõõr Anne Paluoja Rapla
LR Sakukad Marje Kaselaid Saku
LR Vääna Mõisakool 4.-5. Svea Sokka Vääna
LR Rukkikakerdajad Tiina Kukk Sangaste
LR Kehra Gümn. LR (4.-5.kl) Janne Kuuskla Kehra
LR Muraste ja Tabasalu Astrid Väizene Tabasalu

NOORTE RÜHMAD
NSR Joondu Liina Roop Jüri
NSR Härmatis Anita Kreen Tartu
NSR Kiili Kirjud Merike Kiil Kiili
NSR Välejalad Teele Üprus Koeru
NSR Lustiline Karin Andesalu Märjamaa
NSR Joondu Liina Roop Jüri
NSR Joondu 6. Linda Pihu Jüri
NSR Päkasära Kersti Truverk Kuressaare
NSR Pääsuke /Jõelähtme Anli Soosaar Randvere
NSR Peapööritajad Sirje Kiis Palamuse

ERALDI SAAREMAALT JUURDE
NR Jaaniroos Anne Keerd Orissaare
NR Kupar Anne Keerd Tornimäe
NR Ätses Anne Keerd Muhu, Liiva
SR Varbarõõm Merle Sillavee Salme

NEMAD ON OMA MAJUTUSEGA HOTELLIS
NR Sõsarad Erika Kärner Valga
RMA Kirime Thea Leitmaa Tõrva
SR Kõvvera Kõdara Tiina Kukk Sangaste

Soovime kõigile head tantsuhooaega ja kohtumisteni tantsupõrandal!