57.EUROPEADE KLAIPEDA
EI TOIMU
4.-8.august 2021

lükkub edasi 2022.aastasse

Europeade festivalidest aastate kaupa 

vaata meenutuseks
46.Europeade Klaipedas 2009

Klaipeda täna :  pildigalerii september 2020 on siin
https://photos.app.goo.gl/dtBSYWSFvJRGkfD57 
vajadusel avage "uues aknas"
(fotod V.Rebane) 
photo gallery "Klaipeda today" 2020  
https://photos.app.goo.gl/dtBSYWSFvJRGkfD57

Mis saab edasi?
Tagantjärgi tõdeme, et kõik 2019 eelülevaatusel osalenud rühmad olid head ja väärinuks esindama Eestit.
Videosalvestused ülevaatustest leiad siit:
http://www.europeade.ee/europeade/Europeade_Youtube.htm

Kõik tabelisse kantud 2021.aasta soovid saatsime edasi Belgiasse.
Kuid kahjuks jääb ka 2021.aastal Europeade festival ära.

liik rühma nimi   xx juhendaja asukoht   xx maakond
genre name of the group     leader location     county
                 
1 LSR Sakukad 29   Marje Kaselaid Saku k   Harjumaa
2 NR Viimikud 10   Ilme Laagriküll Kuusalu k   Harjumaa
3 NR Pääsuke 8   Rauno Zubko Tallinn k   Harjumaa
4 NR Kirilind 12   Kadri Tiis Kose k   Harjumaa
5 NR Tammiku 17   Maris Kriisa Tammiku i   I-Virumaa
6 NR Mari 13   Maarika Rosenberg Sulbi i   Võrumaa
7 SR Pääsuke 38   Rauno Zubko Tallinn k   Harjumaa
8 SR Lender 19   Aili Salong Taritu k   Saaremaa
9 SR Kullerid 17   Inga Leelanss Vastseliina i   Võrumaa
10 SR Lampjalakesed 19   Katrin Parve Maidla k   I- Virumaa
11 NSR Härmatis 1 18   Anita Kreen Tartu k   Tartumaa
12 NSR Härmatis 2 19   Anita Kreen Tartu k   Tartumaa
13 LSR Rüblikud 25   Ruth Kampmann Haapsalu k   Läänemaa
14 NR Sinilind 14   Lea Kurvits Elva k   Tartumaa
15 SR Tsuua Sulatsõ 21   Kersti Vill Parksepa i   Võrumaa
16 NR Sebijad 13   Ruth Kaasiku Aravete k   Järvamaa
17 NR Ingerisoome_Metsäkukat 12   Irina Bondarenko Jõhvi k   I-Virumaa
18 NR Pääsuke - Jõelähtme 12   Anli Aja Randvere k   Harjumaa
19 LSR Pääsuke - lasterühm 3 15   Anli Aja Randvere k   Harjumaa
20 LSR Pääsuke - lasterühm 5 23   Anli Aja Randvere k   Harjumaa
21 NSR Pääsuke - Hiiesaare 16   Anli Aja Randvere k   Harjumaa
22 NSR Pääsuke - Kräsuli 17   Anli Aja Randvere k   Harjumaa
23 LR Murakad ja Mustikad 23   Astrid Väizene Tabasalu i   Harjumaa
24 SR Varbarõõm 17   Merle Sillavee Salme k   Saaremaa
25 NR Ritsikas 14   Merle Sillavee Kuressaare k   Saaremaa
26 MG Pillikud 10   Kristjan-R.Rebane Tallinn i   Harjumaa

 

AJALOO JAOKS
Siinkohal tagantjärgi meenutuseks,
kes ülevaatuse põhjal said 2020 Klaipedasse "pääsme":

  LASTERÜHMAD        
1 LSR Muraste ja Tabasalu 22 Astrid Väizene Tabasalu Harjumaa
2 LSR Kehra Gümnaasium 19 Janne Kuuskla Kehra Harjumaa
3 LSR Sakukad 19 Marje Kaselaid Saku Harjumaa
4 LSR Siirusõõr 17 Anne Paluoja Rapla Raplamaa
5 LSR Vääna Väänikud 11 Svea Sokka Vääna Harjumaa
6 LSR Sangaste Sihvakad 18 Tiina Kukk Sangaste Valgamaa
  MUUSIKAGRUPID        
7 MG Kuusalu kapell 4 Kalev Laagriküll Kuusalu Harjumaa
8 MG Pillikud 9 K.-Robert Rebane Tallinn Tallinn
9 MG Muigud  12 Irja Aardam Pärsama Saaremaa
10 MG Pilistvere Pillimehed 7 Mait Reimann Võhma Vijandimaa
11 MG Kirime 5 Thea Leitmaa Tõrva Valgamaa
  KOOR        
12 MK Men`s Choir of Paide 21 Malle Nööp Paide Järvamaa
  NAISRÜHMAD        
13 NR Viimikud 14 Ilme Laagriküll Kuusalu Harjumaa
14 NR Pääsuke 12 Siim Praats Tallinn Tallinn
15 NR Hele 12 Astrid Väizene Tabasalu Harjumaa
16 NR Kirilind 12 Kadri Tiis Kose Harjumaa
17 NR Saku Sanglejad 13 Kersti Ulmas Saku Harjumaa
18 NR Hoppet 11 Janne Kuuskla Tallinn Tallinn
19 NR Jaaniroos 10 Anne Keerd Orissaare Saaremaa
20 NR Kupar 13 Anne Keerd Tornimäe Saaremaa
21 NR Ätses 15 Anne Keerd Liiva Muhumaa
22 NR Ritsikas 14 Merle Sillavee Kuressaare Saaremaa
23 NR Ülejala Sussisahistajad 12 Karin Andersalu Märjamaa Raplamaa
24 NR Sõlus 12 Anne Keerd Leisi Saaremaa
25 NR Valtu 12 Age Tekku Kaerepere Raplamaa
26 NR Linda 13 Kersti Saia Rapla Raplamaa
27 NR Hiiu Sõlg 10 Helgi Taelma Käina Hiiumaa
28 NR Taherpill 10 Helgi Taelma Emmaste Hiiumaa
29 NR Pühalepa Naistekoda 13 Helve Rakaselg Pühalepa Hiiumaa
30 NR Tammiku 14 Maris Kriisa Tammiku I-Virumaa
31 NR Peipsi Piigad 14 Liina Abram Mustvee Jõgevamaa
32 NR Sebijad 13 Ruth Kaasiku Aravete Järvamaa
33 NR Tantsurõõm 14 Marge Luude Põlva Põlvamaa
34 NR Sinilind 14 Lea Kurvits Elva Tartumaa
35 NR Mari 13 Maarika Rosenberg Osula Võrumaa
  NOORTERÜHMAD        
36 NSR Kiili Kirjud 18 Merike Kiil Kiili Harjumaa
37 NSR Joondu 6. 20 Linda Pihu Jüri Harjumaa
38 NSR Joondu 1 18 Liina Roop Jüri Harjumaa
39 NSR Joondu 2 17 Liina Roop Jüri Harjumaa
40 NSR Päkasära 17 Kersti Truverk Kuressaare Saaremaa
41 NSR Lustiline 13 Karin Andersalu Märjamaa Raplamaa
42 NSR Priisle 21 A.-Aare Tooming Tallinn Tallinn
43 NSR Peapööritajad 19 Sirje Kiis Palamuse Jõgevamaa
44 NSR Välejalad 17 Teele Üprus Koeru Järvamaa
45 NSR Härmatis 24 Anita Kreen Tartu Tartumaa
  SEGARÜHMAD        
46 SR Jõelähtme Muhedad 12 Karel Vähi Loo Harjumaa
47 SR Pääsuke 17 Siim Praats Tallinn Tallinn
48 SR Saku Sanglejad 19 Kersti Ulmas Saku Harjumaa
49 SR Pangviina 20 Eve Lutter Saku Harjumaa
50 SR Varbarõõm 16 Merle Sillavee Salme Saaremaa
51 SR Lender 19 Aili Salong Taritu Saaremaa
52 SR Sõlesepad 14 Inge Jalakas Kuressaare Saaremaa
53 SR Pööris 17 Kalle Kadarik Nasva Saaremaa
54 SR Tori 17 Mariann Pärnoja Tori Pärnumaa
55 SR Lindi Lappajad 13 Maie Kalbus Lindi Pärnumaa
56 SR Sõle Segajad 19 Helgi Taelma Käina Hiiumaa
57 SR Segapidi 20 Eleri Aitman Haljala L.-Virumaa
58 SR Laanetagused 17 Enna Laanemets Kunda L.-Virumaa
59 SR Vallatsi 17 Malle Nööp Paide Järvamaa
60 SR Kullerid 16 Inga Leelanss Vastseliina Võrumaa
61 SR Päkkpöörd 16 H.Kängsepp, Reola Tartumaa
62 SR Kõvvera Kõdara 18 Tiina Kukk Sangaste Valgamaa
BJ bussijuhid 19      
  kokku: 944      

Neist 62-st said 15 Saaremaa, Muhumaa ja Hiiumaa rühma 228 osalejaga Europeadele lisaks etteantud kvoodile seoses nende saarte kaasamisega võimalikku Europeade korraldamisse kas 2025 või 2026 aastal.
Seega oli ülevaatuse tulemus oluline ülejäänud 716-le edasipääsenule.

2020 ühistantsud olid:
lasterühmadel "Tantsuhoos"
naisrühmadel "Virve voortants" ja "Kaera-Jaani tantsima"
segarühmadel "Võrokeste tands" ja "Ropp reilender"
saarte rühmadel "Meremeeste valss"
noorte rühmadel "Tõmba, Jüri"

Siinkohal ajaloo jaoks ka kõik need grupid, kes 2019 aastal meie ülevaatustel osalemiseks kirja said.
kokku 100 kollektiivi ja kokku 1524 tantsijat, muusikut, lauljat ja saatjat.
Hiljem jäid siit paar gruppi erinevatel põhjustel enne ülevaatust välja.

CFDG Audru Atsakad
CFDG Joondu 4-5. ja 6.-8.
CFDG Kehra Gümn. LR
CFDG Muraste ja Tabasalu
CFDG Priisle
CFDG Pühajärve Kool
CFDG Rukkikakerdajad
CFDG Sakukad
CFDG Vääna Mõisakool
CFDS Pääsuke
FDG NR Hageriina
FDG NR Hele
FDG NR Hiiu Sõlg
FDG NR Hoppet
FDG NR Jaaniroos
FDG NR Jüri Gümn. õpetajad
FDG NR Kadrel
FDG NR Kirilind
FDG NR Kupar
FDG NR Kuremari
FDG NR Kuristiku Gümn.
FDG NR Lahe
FDG NR Linda
FDG NR Linda
FDG NR Lindaratas
FDG NR Maarjapiigad
FDG NR Mari
FDG NR Metsalilled
FDG NR Murelid
FDG NR Naksakad
FDG NR Peipsi Piigad
FDG NR Pillerpäkad
FDG NR Pääsuke / Kihel.
FDG NR Pääsuke / Muhu
FDG NR Pääsuke / Pühalepa
FDG NR Pühalepa Naistekoda
FDG NR Ritsikas
FDG NR Saku Sanglejad
FDG NR Sebijad
FDG NR Sinilind
FDG NR Sirtsuline
FDG NR Somel
FDG NR Sõlus
FDG NR Sõsarad
FDG NR Taherpill
FDG NR Tammiku
FDG NR Tantsumaias
FDG NR Tantsurõõm
FDG NR Tarm
FDG NR Tuhkali
FDG NR Valtu
FDG NR Viimikud
FDG NR Ätses
FDG NR Ülejala Sussisah.
FDG Seto Poloda Piigad
FDG SR Jõelähtme Muhedad
FDG SR Kindakiri
FDG SR Kõvvera Kõdara
FDG SR Laanetagused
FDG SR Lampjalakesed
FDG SR Lender
FDG SR Lindi Lappajad
FDG SR Läki Tantsule
FDG SR Opsal
FDG SR Pangviina
FDG SR Paras Paar
FDG SR Päkkpöörd
FDG SR Pääsuke
FDG SR Pööris
FDG SR Reilender
FDG SR Saku Sanglejad
FDG SR Segapidi
FDG SR Sõle Segajad
FDG SR Sõlesepad
FDG SR Tarapita
FDG SR Tori
FDG SR Vallatsi
FDG SR Varbarõõm
FDS NR Pääsuke
FGD Ingeri Metsäkukat
FMG Eloilo
FMG Kirime
FMG Kuusalu kapell
FMG Muigud
FMG SR Pangviina muusikud
FMG Supsti
Men`s Choir of Paide
FDG SR Kullerid
YFDG Härmatis
YFDG Joondu
YFDG Joondu 6.
YFDG Kiili Kirjud
YFDG Lustiline
YFDG Märjamaa
YFDG Peapööritajad
YFDG Päkasära
YFDG Pääsuke /Jõelähtme
YFDG Pääsuke /Pühalepa
YFDG Siirusõõr
YFDG Välejalad

Kahjuks ja võib-olla ka ülevaatuse mõttes õnnekski oli veel paarkümmend gruppi, kes hilinesid oma registreerimisega ja nimekirja enam ei jõudnud.