VORMSI RAHVATANTSURÜHM
VORMSI

  Vormsi
Tantsurühm Vormsi, nagu nimigi ütleb, on pärit Lääne-Eesti väikeselt saarelt (93 km2) nimega Vormsi, kus elab vaid ligikaudu 200 inimest (1934. aastal elas seal 2400 inimest). Saar on ainulaadne puhta ja puutumata looduse, huvitavate kultuurimärkide ja sümbolite ning ka eraldatuse poolest. Suure maaga ühendab meid väike praamlaev ning külmadel talvedel ka 14 kilomeetrit jääteed.
Vormsi rahvatantsurühm loodi 1991. aastal, esimene tantsuõpetaja oli Anu Johani. Alates 1994. aastast on rühma juhendanud Eidi Leht. Tänaseks on rühmas tantsinud paljud väikesaare elanikud. Rahvatantsurühm käib tavaliselt koos üks kord nädalas ja see pole ainult treening vaid ka erinevas vanuses tantsijate ja vahva väikese saatekapelli mõnus kokkutulek. Meie repertuaari moodustavad peamiselt folkloorsed eesti rahvatantsud. Vormsi rahvatantsurühma eesmärgiks on koguda ja säilitada kohalikku rahvakultuuri, seda on näha nii meie esinemisriietest kui ka tihti koos meiega esineva Vormsi kooliõpilaste saatekapelli mõnedest muusikainstrumentidest, mis mandri-Eestis on tundmatud.
Kuna meie rahvatantsurühm on tegutsenud juba aastaid, siis on paljud lapsed kasvanud üles oma tantsijatest vanemate kõrval, saanud treeningtundides pealt vaadates ja jõudumööda kaasa tehes külge tantsupisiku ja meie loodame, et nendest saavad meie traditsioonide jätkajad.
Meil on palju sõpru nii oma maakonnas kui ka mujal Eestis ning kaugemalgi. Oleme tuntud huvitavate tantsude ning eripäraste ja originaalilähedaste rahvariiete poolest. Rahvatantsurühm on tutvustanud Eestit ja rannarootslaste rahvakultuuri neljal viimasel aastal Europeade festivalil ja põhjamaades.
Kõik, kes ei pea paljuks 45 minutilist praamisõitu, on alati teretulnud meie ajaloolise tausta, erilise kultuuri ning imekauni ja metsiku loodusega saarele.

  Vormsi
Vormsi is actually name of small island in western Estonia with only about 200 residents. Island is unique because of its clear, intact and wild nature, interesting culture symbols and insulation. When residents want to go to the mainland they have to use small ferry or ice track on winter what is 14 km long.
Dance group Vormsi was founded in 1991 and the first teacher was Anu Johani, Eidi Leht is leader since 1994. A lot of residents of Vormsi island have danced in the group. Important purpose for members is to collect and preserve unique culture of Vormsi. Dancers shine because of their particular costumes and one of the musicians plays citter what is unknown in the rest of Estonia.
Dancers have a lot of friends in Estonia and abroad, they are famous for their unique and original costumes and interesting dances. A lot of children have grown up next to their dancing parents so it means the group has a posterity
We would be most delighted to welcome everybody in Vormsi, the island of special cultural and historical backround. If a boat-ride is not too much, we’ll be waiting for your contact.