LEISI NAISRAHVATANTSURÜHM
SÕLUS
  
 

Sõlus

Eestis on rohkem kui 1500 saart ja laidu – suurim neist on Saaremaa, mis on ka Sõluse koduks. 1987.aastal loodud Sõluse rühmas tantsib 12 naist, keda juhendab Anne Keerd. Harjutamas käiakse Leisi keskkoolis, kus suurem osa tantsijatest ka töötab. Tantsijatel on kokku 28 last, kellest 10 tantsivad Leisi lastetantsurühmades, kus õpetajaks on tantsija Meeli.
Meil on pikkade traditsioonidega kihelkonnapäevad, oleme esinenud 1993. aastal Soomes sõprusvalla Karjaa pidustustel ja 2000. aastal heade Saksa sõprade juures Schleswig-Holsteini liidumaal. Oleme osalenud Europeade festivalidel Quimperis ja Zamoras, esinemised on meid viinud ka Ungarisse ning mõistagi oleme võtnud osa oma maakonna üritustest ja ka üleriigilistest laulu- ja tantsupidudest.
Vanemate ja uuemate rahvatantsude kõrval on meie kavas ka Anne Keerdi loodud tantsud. Esinemistel kanname oma kihelkonna Karja rahvariideid. Tunneme rõõmu külalistest, oleme uhked oma saare üle ja näitame seda meelsasti kõigile.

Sõlus

There are more than 1500 smaller and bigger islands in Estonia – the biggest of them is Saaremaa, the home of female folk dance group Sõlus. Ladies of our group have 28 children together and 10 of them dance in local children folk dance groups as well. Sõlus has long traditions of community celebrations we have been taken part every year. In 1993 we performed on the festival of our friend-county Karjaa, Finland. On 2000 we had a good chance to take part in celebrations in Schleswig-Holstein state, Germany, by invitation of Angeln priesthood. We have taken part in Europeade in Quimper and Zamora and given concerts in Hungary. We don’t miss local celebrations, folk dance nor folk song festivals in Estonia as well. There are older and modern dances in our repertoire, also there are some dances created by our leader Anne Keerd. We wear folk costumes of our own area of Karja. We are always happy to meet our guests, we are proud of our island and we like to show it to everybody.