MINIEUROPEADED
antud aastal Europeadele sõitvate gruppide peaproov

sisu:

VI minieuropeade Jõgeval 2002 
VII minieuropeade Vormsil 2003 
VIII minieuropeade Koerus 2004 
IX minieuropeade Põltsamaal 2005 
X minieuropeade Elvas 2006 
XI minieuropeade Orissaares 2007 
XII minieuropeade Viljandis 2008

 

VI MINIEUROPEADE JÕGEVAL 2002

VII MINIEUROPEADE VORMSIL 2003
VII Minieuropeade 14. ja 15.juunil 2003 Vormsi saarel. 

Meie tantsud ja muusika kajasid meiepoolse tänumärgina neile, kes Eesti tugevnemisest ja eelseisvast Euroliitumisest enam osa võtta ning rõõmu tunda ei saa. Meie rahvarõivad on ja jäävad alati kohaseks mälestusmärgiks kõigele eestimaisele.
Just eelnimetatud tragöödiate tulemusi on raskelt tundnud väike Vormsi saar – on ju siin omaaegsest enam kui 3000 saarlasega elanikkonnast nüüdseks vaid kümnendik järgi, ja mis kurioossemgi – omaaegse mitmetuhandese saarepere liikmeid on tänaseks Vormsile jäänud vähem kui ühel käel sõrmi!! Teine Maailmasõda laastas Vormsi elanikkonda sedavõrd, et saar tuli praktiliselt uuesti asustada.
Pöördumises kõigi eesti europeadlaste poole soovitati olla selle aasta minieuropeadel Vormsi saarel mitte niivõrd mineviku leinajad kuivõrd just homsele entusiasmiga mõtlejad. Kui suudame olla ise natukegi argipäevast paremad ja natukegi oma tavapüüdlustest püüdlikumad, siis oleme oma tuntava panuse riigi ja rahva hea käekäigu kindlustamisse andnud. Et kui saame Vormsilt kaasa kindlust ning lisajulgustust Sardiiniasse minekule, siis kindlapeale saavutame suurel Europeadel  positiivse vastukaja ja Eestile täiendava tuntuse süsti. Ja just see meie tegevuse eesmärk ongi! Ja just niimoodi ka me suvereis õnnestus!
Ma tänan Vormsi saare rahvast, kes meid just sel juuninädalalõpul oma saarele kutsus ja meid külalislahkusega vaimustas. Paljud, enamus meist 450-st avastasid enda jaoks uue nurgakese Eestimaal -  ja sümboligi – enne suurele Vahemere saarele minekut polegi parimat kohta peaprooviks kui omaenda kodumere väike saareke.

VIII MINIEUROPEADE KOERUS 2004

IX MINIEUROPEADE PÕLTSAMAAL 2005

 X MINIEUROPEADE ELVAS 2006

 

XII MINIEUROPEADE 2008 VILJANDIS