UNGARI FESTIVALID 2018

UNGARI MAAKONDADEVAHELINE FESTIVAL 2018

RAHVATANTS, RAHVAMUUSIKA
lasterühmadest memmede-taatideni välja

täitke avaldus ja lisage ka nimekiri.
Vaata ka, kes on juba Ungaris käinud siit

Kõigile festivalidele võite võtta kaasa sõpru, tuttavaid, fänne, pereliikmeid jne. piiramata hulgal tingimusel,
et bussigrupp oleks võimalusel 44 - 46 sõitjat ja esinemisgrupp esitaks vajaliku kestvusega publikut köitvat ja Eestit hästi esindavat-tutvustavat kava ca 15 (max 20 minutit).
Minnes ja tulles on hinna sees kõik hommikusöögid ja õhtusöögid, minnes hommikusöögi asemel varane lõunasöök. Toitlustus on korralik.


2018.aasta Ungari festivalid:

11-16 July 2018. (5 night)
koos sõiduga 09.-18.juuli, väljasõit 08.juuli hilisõhtul

18-23 July 2018. (5 night)
koos sõiduga 16.-25.juuli, väljasõit 15.juuli hilisõhtul

25-30 July 2018. (5 night) Siia ei ole enam võimalik,
kuna teiste maade grupid olid kiiremad. Täis!

01-06 August 2018. (5 night)
koos sõiduga 30.juuli-8.august, väljasõit 29.juuli hilisõhtul
Bussigrupp on avatud:
NR Lahe, 13, Julia Tross
NR Torma, 13, Julia Tross


08-13 August 2018. (5 night)
koos sõiduga 06.-15.august, väljasõit 05.augusti hilisõhtul

Reisi alghind kuni 450 eurot, kui on kokku 44-46 reisijat.

(tasumine toimub kolme osaku kaupa jaanuaris, märtsis ja aprillis 2018)
Lisanduvad vastavalt soovidele ekskursioonid.

1.päev **

Eestist öine ja poolepäevane sõit Varssavisse 1000-1200 km.
Varane lõunasöök Piatnicas motelli restoranis.
Jõuate Varssavi hotelli ca kella 15:00-ks ja seejärel saate vabalt külastada kesklinna.
Õhtusöök hotelli restoranis ca kell 19:00 kuni 21:00 (kohapeal selgub)

2.päev

Varane ärasõit kell 04:00 hommikusöögiks kaasa piknikupakid.
Krakowisse Wieliczka soolakaevandusse.
Hind lapsed, noored, tudengid 45 zlotti, vanemad 62 zlotti (hinna sees on ka kahe giidi tasu).
Peate jõudma kohale hiljemalt 10:45, et jõuda kassas tasuda ja giididega kokku saada.
Teie ekskursiooni ametlik algus on  ca kell ...... (selgub hiljem).
(Wieliczka soolakaevanduse võib asendada vaba ajaga Krakowis + paus Oravskas ja/või matk Vlkolinecisse)
Slovakkias möödute Kõrg-Tatratest lääne poolt ja seejärel ületate Madal-Tatrad Donovalis.
Ööbimine Slovakkias õhtusöögiga.

3.päev

Peale hommikusööki edasisõit Budapesti kolmetunnisele linnaekskursioonile.
Ja edasi festivalilinna Makosse. Lõunasööki sel päeval ühiselt pole. Vaba võimalus teel Makosse.
Majutus, õhtusöök, juhendajate koosolek

4.,5.,6.,7. päev Makos

tasuta termaalveekeskused, esinemised ca 15-20 min bussikoosseisu kohta, ekskursioonid, hobushow, kaubandus, vaba aeg, kolm korda päevas toitlustus,
Ekskursioonide hinnad (ise otsustate, mida soovite):
Puszta Programme in Bugac koos lõunasöögi ja jookidega: alaealised 24 €, täisealised 31 €
Puszta Bugaci valiku juures tuleb arvestada - seda saab võtta ainult kogu bussigrupp 100%, sest ta asub 100 km eemal stepis ning mitteosalejaid pole mitte kusagile panna.
Teiste valikute juures pole kõigi osalus niivõrd määrav.
Giidiga ekskursioon Szegedis 7 €
Veinide degustatsioon 4 €
laevasõit Tisza jõel 300 € bussigrupi kohta
Szegedi loomaaed 7 €
Picki Salaami ja Paprika Muuseum 7 €

8. päev

Hommikusöögi
saate kaasa võileibadena. Lõunasöök taas vabalt omal käel.
(kuna teepeal head lõunasöögikohta pole, siis varuge midagi kaasa).
Varane ärasõit Slovakkiasse Popradisse ja matk Strbske Plesos mägedesse (kes ei soovi matkata, saab gondlitega sõita üles mäe otsa ja tulla alla tagasi kas jalgsi või gondlitega).
Majutus hotellis Popradis. Õhtusöök hotelli restoranis.
Õhtul vaba aeg Popradi kesklinna ja vanalinna külastamiseks.

9. päev

Peale hommikusööki edasi Belianska koobaste juurde, et saada sisse esimeses järjekorras.
Belianska koopad (super koopad, osa koobastikust on jääkoopad) ja Varssavisse möödudes Kõrg-Tatratest ida poolt.
Lõunasöök vabalt omal käel sobivas kohas (Zdiaris vm).
Varssavis hotellis õhtusöök.

10. päev

hommikul taas varane ärasõit Varssavist (pikniku pakkidega) ja saabumine koju õhtul normaalsel ajal.
Lõunasöögi võimalus omal käel Leedu 19-ndal kilomeetril.

Nii reisi- kui muud kindlustused on iga sõitja enda otsustada-korraldada.

Poolas on võimalus valida ja külastada:

Varssavi taastatud vanalinna omal käel (ühistranspordi pilet vaid)
Ajalooliselt ehedat Krakowi vanalinna (kui jõuab või kui eelistate soolakaevandusele)
Poola kuulsatest puukirikutest ühte ka seestpoolt (võimalik tasu selgub kohapeal)
3-4 tundi Wieliczka soolakaevandust ja soolamuuseumi (ainult giidiga), hind on ainult zlottides (  45 kuni 62 PLN).

Slovakkias on võimalus valida ja külastada:

Oravska linnakeses peatus (olenevalt ajavarust ka võimalik lõunasöögikoht)
Vlkolineci UNESCO kaitsealune mägiküla (kui selle valite) 2-3 eurot
Belianska koobastik (osaliselt on seal ka jääkoobastik)   (ainult giidiga),  7-9 eurot
Kui juba mägedes, siis ka väike matk  2-3 tundi Kõrg Tatrates Strbske Plesost alustades ja lõpetades
(võib ka gondlitega tõusta mäele), jalgsi tasuta, gondlitega oleneb hind kas üks ots või edasi-tagasi.
Gondlisõit edasi-tagasi on 13 €

Ungaris on võimalus valida ja külastada lisaks festivali korraldajate pakkumistele:

Budapesti linna ekskursioon (eesti keeles giidiga, algul bussiga ja siis jalgsi), 3-4 eurot

Kui midagi on ebaselge, saatke küsimused info@europeade.ee või helistage +372 56 459359 ja küsige üle.

130 gruppi on juba Ungaris sel festivalil käinud:

(nagu näete, on tantsupidude *aastad olnud vähese külastatavusega - ju ei saa tantsijad-muusikud-lauljad piisavalt puhkuseaega ja ega tantsupidugi kuludeta möödu)

131    2018:    ?

130    *2017:   Folk Dance Group "Roosi", EE
129    *2017:   Folk Dance Group "Ääsmäe", EE
128    *2017:   Folk Dance Group "Varbola", EE

127    2016:    Folk Dance Group "Sõle Segajad" - EE
126    2016:    Folk Dance Society "Pastlapaar" - EE
125    2016:    Folk Dance Group "Hermes" - EE
124    2016:    Children Folk Dance Group "Kommerts" - EE
123    2016:    Folk Dance Group "Lea" - EE
122    2016:    Children Folk Dance Group "Tantsukeeris" - EE
121    2016:    Folk Dance Group "Tark ei Torma" - EE

120    2015:    Folk Music Group of Muhu, Muhumaa, EE
119    2015:    Folklore Group of Muhu, Muhumaa, EE
118    2015:    Folk Dance Group "Tokkroes", Muhumaa, EE
117    2015:    Folk Dance Group of Muhu, Muhumaa, EE 
116    2015:    Choir of Äksi, Tartumaa, EE
116    2015:    Womens Choir of Lähte, Tartumaa, EE
115    2015:    Youth Folk Dance Group "Keerutajad", Paide, Järvamaa ,EE 
114    2015:    Youth Folk Dance Group "Südameke", Paide, Järvamaa ,EE   
113    2015:    Children Folk Dance Group of Keila School, Keila, Harjumaa ,EE  
112    2015:    Children Folk Dance Group "Päikeseratas", Saue, Harjumaa ,EE  
111    2015:    Folk Dance Group "Midrilinnud", Tsirguliina, Valgamaa  ,EE 

110    *2014: Folk Music Group "Siller", Ilmatsalu, Tartumaa, EE
109    *2014: Folk Dance Group "Trambali", Luunja, Tartumaa, EE
108    *2014: Ingerian Folk Dance Group "Metsäkukat", Jõhvi, Ida-Virumaa, EE

107    2013: Folk Dance Group „Poloda Piigad“, Mikitamäe, Põlvamaa, EE
106    2013: Folk Dance Group „Helgerid“, Räpina, Põlvamaa, EE
105    2013: Youth Folk Dance Group „Rüglikud“, Räpina, Põlvamaa, EE
104    2013: Folk Dance Group „Osula“, Sõmerpalu, Võru maakond, EE
103    2013: Folk Dance Group „Mari“, Sõmerpalu, Võru maakond, EE
102    2013: Folk Dance Group „Lustlik“ , Haapsalu, Läänemaa, EE
101    2013: Folk Dance Group „Kalurineiud”, Haapsalu, Läänemaa, EE
100    2013: Youth Folk Dance Group „Läki tantsule“, Haapsalu, Läänemaa, EE
99     2013: Naisrahvatantsurühm „Rabaroosid“, Tudulinna, Ida-Virumaa, EE
98     2013: Kambja Laulukoor „Läte”, Kambja, Tartumaa, EE

97     2012: Folk Dance Group" Sõsarad", Valga, Valgamaa, EE
96     2012: Seto Folkore Group "Käokuld", Värska, Põlvamaa, EE
95     2012: Folk Dance Group" Ääsmäe", Ääsmäe, Harjumaa, EE
94     2012: Folk Dance Group "Turba", Turba, Harjumaa, EE
93     2012: Folk Dance Group from Tabasalu, Harjumaa, EE
92     2012: Folk Dance Group of Vesiroosi Gymnasium, Rapla, Raplamaa, EE
91     2012: Folk Dance Group from Kuimetsa, Raplamaa, EE
90     2012: Childrens Folk Music Group "Mõmmid", Otepää, Valgamaa, EE
89     2012: Folk Music Orchestra "Karupojad", Otepää, EE

88     *2011: Folk Dance Group "Udusõlg", Saarepeedi, Viljandimaa, EE
87     *2011: Folk Dance Group "Pärilised", Pärsti, Viljandimaa, EE
86     *2011: Youth Folk Dance Group "Ru-Le-Me", Viljandi, Viljandimaa, EE

85     2010: Folk Dance Group "Lillekese", Võhma, Viljandimaa, EE
84     2010: Folk Dance Group "Pääsuke", Tallinn, EE
83     2010: Folk Dance Group "Lustilised", Lustivere, Jõgevamaa, EE
82     2010: Folk Dance Group "Meie Mari", Laiuse, Jõgevamaa, EE
81     2010: Folk Dance Group "Uhka", Imavere, Järvamaa, EE
80     2010: Folk Music Group "Pilistvere Pillimehed", Võhma, Viljandimaa, EE
79     2010: Harjumaa String Orchestra, Tallinn, EE
78     2010: Folk Dance Group from Järva-Jaani, Järvamaa, EE
77     2010: Mixed Choir from Järva-Jaani, Järvamaa, EE
76     2010: Väike-Maarja Folk Dance Group "Maarjakelluke", Lääne-Virumaa, EE
75     2010: Folk Dance Group "Loits", Suure-Jaani, Viljandimaa, EE
74     2010: Mixed Choir "Ilmatar", Suure-Jaani, Viljandimaa, EE
73     2010: Mixed Choir "Sõbrahing", Torma, Jõgevamaa, EE
72     2010: Maarja Magdaleena Choir, Maarja Magdaleena, Jõgevamaa, EE
71     2010: Line Dancers from Luua , Jõgevamaa, EE
70     2010: Folk Dance Group "Audru naised", Audru, Pärnumaa, EE
69     2010: Folk Dance Group "Taaratar", Tartu, EE
68     2010: Folk Dance Group "Sahistajate Salgake", Räpina, Põlvamaa, EE
67     2010: Folk Dance Group of Tallinn Pedagogical College, Tallinn, EE
66     2010: Folk Dance Group "Tuhkapusija", Orava, Põlvamaa, EE
65     2010: Childrens Folk Dance Group "Kãopojad", Orava, Põlvamaa, EE

64     *2009: Folk Dance Group "Soleke", Tallinn, EE

63     2008: Folk Dance Group Nőo VTK, Nõo, Tartumaa, EE
62     2008: Cantare Female Choir, Tartu, EE
61     2008: Folk Music Group "Kaljaan", Pajusi, Jõgevamaa, EE
60     2008: Folk Dance Group "Virmalised", Pőltsamaa, Jõgevamaa, EE
59     2008: Youth Choir from Pőltsamaa, Jõgevamaa, EE
58     2008: Folk Dance Group "Roosi", Haiba, Harjumaa, EE
57     2008: Folk Dance Group "Sirjelind", Riisipere, Harjumaa, EE
56     2008: Folk Dance Group "Naita", Tartu, EE
55     2008: Folk Dance Group "Hermes", Tartu, EE
54     2008: Folk Dance Group "Raatuse", Tartu, EE
53     2008: Folk Dance Group "Lea", Tartu, EE
52     2008: Folk Dance Group "Laieldes", Pärnu-Jaagupi, Pärnumaa, EE
51     2008: Folk Dance Group "Eite-Taati", Pärnu-Jaagupi, Pärnumaa, EE
50     2008: Folk Dance Group "Laaberjalg", Märjamaa, Raplamaa, EE
49     2008: Folk Dance Group "Piiprellid", Kuressaare, Saaremaa, EE
48     2008: Folk Dance Group "Õieti", Kuressaare, Saaremaa, EE
47     2008: Folk Dance Group "Kadaka mari", Kärla, Saaremaa, EE
46     2008: Folk Dance Group "Juuru", Juuru, Raplamaa, EE
45     2008: Folk Dance Group "Anna minna", Järlepa, Raplamaa, EE
44     2008: Folk Dance Group "Päikeseratas", Tartu EE
43     2008: Folk Dance Group from Ääsmäe, Harjumaa, EE
42     2008: Folk Dance Group "Kiitsharakad" , Vana-Vigala, Raplamaa, EE
41     2008: Folk Dance Group "Lapulised" , Aruküla, Harjumaa, EE
40     2008: Folk Dance Group "Kadrina", Kadrina, Lääne-Virumaa, EE
39     2008: Folk Dance Group from Rakvere, Lääne-Virumaa, EE
38     2008: Folk Dance Group "Vikerkaar" , Tartu, EE
37     2008: Folk Dance Group "Keikal", Keila, Harjumaa, EE
36     2008: Folk Music Group from Nõmme, Tallinn, EE
35     2008: Folk Dance Group "Viisuveeretajad" , Tallinn, EE
34     2008: Folk Dance Group "Vorms"i, Vormsi, Läänemaa, EE
33     2008: Womens Choir "Paula", Märjamaa, Raplamaa, EE
32     2008: Folk Dance Group "Leisberg", Leisi, Saaremaa, EE
31     2008: Folk Music Group "Kuldvötmeke", Liiva, Muhumaa, EE
30     2008: Folk Music Group from Väägvere, Tartumaa, EE
29     2008: Vocal Music Group "Muhu Mehed", Liiva, muhumaa, EE
28     2008: Folk Dance Group "Ehaviir", Orissaare, Saaremaa, EE

27     2007: Folk Dance Group "Kabujalake", Kuusalu, Harjumaa, EE
26     2007: Folk Dance Group "Kusta", Tartu, EE
25     2007: Folk Dance Group of Haanja, Võrumaa, EE
24     2007: Folk Dance Group "Saue Simmajad", Saue, Harjumaa, EE
23     2007: Folk Dance Group "Karap", Koeru, Järvamaa, EE
22     2007: Folk Dance Group "Vikertiimer" , Kambja, Tartumaa, EE
21     2007: Folk Dance Group "Kaktus", Türi, Järvamaa, EE
20     2007: Folk Dance Group "Opsal", Puhja, tartumaa, EE
19     2007: Folk Dance Group "Värten", Põlva, Põlvamaa, EE
18     2007: Seto Folk Dance Group "Hobehall", Mikitamäe, Põlvamaa, EE
17     2007: Folk Dance Group "Paras Paar", Räpina, Põlvamaa, EE
16     2007: Folk Dance Group from Tarvastu, Viljandimaa, EE
15     2007: Folk Dance Group "Vihista Viisku", Vastse-Kuuste, Põlvamaa, EE
14     2007: Folk Dance Group from Luunja, Tartumaa, EE
13     2007: Folk Dance Group "Torma", Torma, Jõgevamaa, EE
12     2007: Folk Dance Group from Raikküla", Raplamaa, EE
11     2007: Folk Dance Group "Madelin", Nõo, Tartumaa, EE
10     2007: Folk Dance Group "Solus", Leisi, saaremaa, EE
 9     2007: Folk Dance Group "Leisberg", Leisi, Saaremaa, EE

 8     2006: Folk Dance Group "Tantsusarvikud" , Tallinn, EE
 7     2006: Folk Dance Group "Kullerid" , Vastseliina, Võrumaa, EE
 6     2006: Folk Dance Group "Hopser", Võru, Võrumaa, EE
 5     2006: Folk Dance Group "Pangviina", Saku, Harjumaa, EE
 4     2006: Folk Dance Group "Virvering", Tamsalu, Lääne-Virumaa, EE
 3     2006: Folk Dance Group from Väike-Maarja, Lääne-Virumaa, EE

        2005: ---

        *2004: ---

 2     2003: Folk Dance Group "Segapid"i Haljala, Lääne-Virumaa, EE

 1     2002: Russian Folk Dance Group "Junost", Narva, Ida-Virumaa, EE