UNGARI FESTIVALID 2017

UNGARI MAAKONDADEVAHELINE FESTIVAL 2017

RAHVATANTS, RAHVAMUUSIKA
KÕIGILE VANUSTELE
lasterühmadest memmede-taatideni välja

ANDKE OMA OTSUSEST TEADA VÕIMALIKULT VAREM.
KIIRUSTAGE OMA OTSUSEGA!

täitke see avaldus ja lisage ka esialgne tõepärane nimekiri.
 

Kõigile festivalidele võite võtta kaasa sõpru, tuttavaid, fänne, pereliikmeid jne. piiramata hulgal tingimusel,
et bussigrupp oleks võimalusel 44 - 46 sõitjat ja esinemisgrupp esitaks vajaliku kestvusega publikut köitvat ja Eestit hästi esindavat-tutvustavat kava ca 20 minutit.
Minnes ja tulles on hinna sees kõik hommikusöögid ja õhtusöögid, minnes hommikusöögi asemel varane lõunasöök. Toitlustus on korralik.
UUDSENA 2017:
Lisame Varssavist Slovakkiasse sõidule lõunasöögi +8 €.
Lisame soovi korral Budapesti lisapäeva majutusega ja toitlustusega + ca 46 €.
Lisame Budapesti lisapäevale lõunasöögi +8 €.
Lisame soovi korral Krakowisse giidiga ekskursiooni +4-5-€.

2017.aasta Ungari festivalid:

19-24 July 2017. (5 ööd ja 4 päeva kohapeal) TÄIS!
- sõiduga sinna ja tagasi **(16 lisapäevaga Budapestis) 16.-26.07.
Varbola NR; Ääsmäe noorterühm; Riisipere NR Roosi jt, Harjumaa,  ca 40 in - Eesti
Banda dos Bombeiros Voluntários de Alvito - Portugal -
Banda de Música Zurriagalde de Artajona - Basque
Jánošíček Folk Dance Group - Czech Republic
Linas Folk Dance Group - Lithuania


26-31 July 2017.
(5 ööd ja 4 päeva kohapeal)
Banda Filarmónica da Associação Humanitária de Bombeiros Voluntários de Mogadouro - Portugal
 Diklu Brass Band & Modern Dance Group - Latvia
08. Sociedade Filarmónica Vizelense - Portugal

02-07 August 2017. (5 ööd ja 4 päeva kohapeal)

09-14 August 2017.  (5 ööd ja 4 päeva kohapeal) TÄIS!
Algara Dantza Taldea - Basque - 30
Grupo Etnográfico da Freguesia de Anobra - Portugal - 57
Complesso Bandistico Città di Picciano - Italy
Folklórna Skupina Kýčera - Slovakia
Dětský Soubor Malá Jasénka - Czech Republic

16-21 August 2017.  (5 ööd ja 4 päeva kohapeal)
Vidējās Paaudzes Deju Kolektīvs Līksme (Matīši) - Latvia - 45


Reisivariant (kas lisapäevaga või mitte , kas Krakowiga või mitte - seda peate otsustama kohe - siis saab ka õigeid broneeringuid teha ja ka õige hinnapakkumise teha):

Reisi alghind on 435 eurot.
(tasumine toimub kolme osaku kaupa jaanuaris, märtsis ja mais 2017)
Lisanduvad vastavalt soovidele lisapäev, lisatoitlustus, ekskursioonid.

1.päev **

Eestist öine ja poolepäevane sõit Varssavisse 1000-1200 km.
Alustab buss esimese grupi juurest alguskuupäeva eelõhtul.
Näiteks: Kui ülalt valite reisi 09.-19.juuli, siis buss alustab 08.juuli õhtul.
Varane lõunasöök Piatnicas motelli restoranis.
Jõuate Varssavi hotelli ca kella 15:00-ks ja seejärel saate vabalt külastada kesklinna.
Õhtusöök hotelli restoranis ca kell 19:00 kuni 21:00 (kohapeal selgub)

2.päev

Varane ärasõit kell 04:00 Krakowisse Wieliczka soolakaevandusse.
Hotellist saate kaasa piknikupakid.
Hind lapsed, noored, tudengid 45 zlotti, vanemad 62 zlotti (hinna sees on ka kahe giidi tasu).
Peate jõudma kohale hiljemalt 10:45, et jõuda kassas tasuda ja giididega kokku saada.
Teie ekskursiooni ametlik algus on  ca kell 11:25. (selgub hiljem).
Olenevalt soolakaevanduse ajast on kas enne või peale seda ca 2 tundi vaba aega tutvumaks Krakowi kesklinna ja Waveli mäega.
Soovi korral on võimalik tellida ka kahetunnine ekskursioon giidiga.
Slovakkias möödute Kõrg-Tatratest lääne poolt ja seejärel ületate Madal-Tatrate Donovalis.
Lõunasöögi tellime teile ja lisame eelarvesse (uus).
Ööbimine Slovakkias õhtusöögiga.

3.päev

Peale hommikusööki edasisõit Budapesti kolmetunnisele linnaekskursioonile (eesti keeles giid, Peeter Pomozi)
Ja edasi festivalilinna Makosse. Lõunasööki sel päeval ühiselt pole. Vaba võimalus teel Makosse.
Lisapäev (vt. ülal sulgudes)
Korduvalt on rühmad avaldanud soovi olla Budapestis kauem ning seal ka ööbida.
Sel juhul tulete 3.päeval Budapesti läbi Esztergomi, kus külastate Ungari suurimat ja tähtsamat katedrali ja saate infot ning ettekujutust sellest Ungari ajaloo olulisest linnast.
Lisapäeval lõunasöögi vaba võimalus sobivas kohas.
Seejärel sõidate edasi Budapesti, kus pealelõunasel ajal toimub ekskursioon giidiga olulistesse paikadesse.
Majutus hotellis-hostelis õhtusöögiga. Vaba aeg.

4.päev

Peale hommikusööki kella 12:00-ni vaba aeg Budapesti kesklinna külastamiseks.
Soovi korral on võimalik teha veel täiendav ekskursioon.
Kell 12:00 lõunasöök hotelli-hosteli restoranis ja edasisõit Makosse.

4.,5.,6.,7. (8) päev Makos

tasuta termaalveekeskused, esinemised ca 20 min bussikoosseisu kohta, ekskursioonid, hobushow, kaubandus, vaba aeg, kolm korda päevas toitlustus,
Ekskursioonide hinnad:
Puszta Programme in Bugac koos lõunasöögi ja jookidega: alaealised 24 €, täisealised 31 €
Puszta Bugaci valiku juures tuleb arvestada - seda saab võtta ainult kogu bussigrupp 100%, sest ta asub 100 km eemal stepis ning mitteosalejaid pole mitte kusagile panna.
Teiste valikute juures pole kõigi osalus niivõrd määrav.
Giidiga ekskursioon Szegedis 7 €
Veinide degustatsioon 4 €
laevasõit Tisza jõel 300 € bussigrupi kohta
Szegedi loomaaed 7 €
Picki Salaami ja Paprika Muuseum 7 €

8. päev (9)

Hommikusöögi
saate kaasa võileibadena. Lõunasöök taas vabalt omal käel.
Varane ärasõit Slovakkiasse Popradisse ja matk Strbske Plesos mägedesse (kes ei viitsi matkata, saab gondlitega sõita üles mäe otsa ja tulla alla tagasi kas jalgsi või gondlitega).
Majutus hotellis Popradis. Õhtusöök hotelli restoranis.
Õhtul vaba aeg Popradi kesklinna ja vanalinna külastamiseks.

9. päev (10)

Peale hommikusööki edasi Belianska koobaste juurde, et saada sisse esimeses järjekorras.
Belianska koopad (super koopad, osa koobastikust on jääkoopad) ja Varssavisse möödudes Kõrg-Tatratest ida poolt.
Lõunasöök vabalt omal käel sobivas kohas (Zdiaris).
Varssavis hotellis õhtusöök.

10. päev (11)

hommikul taas varane ärasõit Varssavist (pikniku pakkidega) ja saabumine koju õhtul normaalsel ajal.
Lõunasöögi võimalus omal käel Leedu 19-ndal kilomeetril.

Nii reisi- kui muud kindlustused on iga sõitja enda otsustada-korraldada.

Poolas on võimalus valida ja külastada:

Varssavi taastatud vanalinna omal käel (ühistranspordi pilet vaid)
Ajalooliselt ehedat Krakowi vanalinna (kui jõuab ja tasuta või soovi korral giidiga)
3-4 tundi Wieliczka soolakaevandust ja soolamuuseumi (ainult giidiga), hind on ainult zlottides (  45 kuni 62 PLN).

Slovakkias on võimalus valida ja külastada:

Belianska koobastik (osaliselt on seal ka jääkoobastik)   (ainult giidiga),  7-9 eurot
Kui juba mägedes, siis ka väike matk  2-3 tundi Kõrg Tatrates Strbske Plesost alustades ja lõpetades
(võib ka gondlitega tõusta mäele), jalgsi tasuta, gondlitega oleneb hind kas üks ots või edasi-tagasi.
Gondlisõit edasi-tagasi on 13 €

Ungaris on võimalus valida ja külastada lisaks festivali korraldajate pakkumistele:

Budapesti linna ekskursioon (eesti keeles giidiga, algul bussiga ja siis jalgsi), 3-4 eurot

 

Kui midagi on ebaselge, saatke küsimused info@europeade.ee või helistage +372 56 459359 ja küsige üle.

127 gruppi on juba Ungaris sel festivalil käinud:

(nagu näete, on tantsupidude *aastad olnud vähese külastatavusega - ju ei saa tantsijad-muusikud-lauljad piisavalt puhkuseaega ja ega tantsupidugi kuludeta möödu)

 

128    *2017:   

127    2016:    Folk Dance Group "Sõle Segajad" - EE
126    2016:    Folk Dance Society "Pastlapaar" - EE
125    2016:    Folk Dance Group "Hermes" - EE
124    2016:    Children Folk Dance Group "Kommerts" - EE
123    2016:    Folk Dance Group "Lea" - EE
122    2016:    Children Folk Dance Group "Tantsukeeris" - EE
121    2016:    Folk Dance Group "Tark ei Torma" - EE

120    2015:    Folk Music Group of Muhu, Muhumaa, EE
119    2015:    Folklore Group of Muhu, Muhumaa, EE
118    2015:    Folk Dance Group "Tokkroes", Muhumaa, EE
117    2015:    Folk Dance Group of Muhu, Muhumaa, EE 
116    2015:    Choir of Äksi, Tartumaa, EE
116    2015:    Womens Choir of Lähte, Tartumaa, EE
115    2015:    Youth Folk Dance Group "Keerutajad", Paide, Järvamaa ,EE 
114    2015:    Youth Folk Dance Group "Südameke", Paide, Järvamaa ,EE   
113    2015:    Children Folk Dance Group of Keila School, Keila, Harjumaa ,EE  
112    2015:    Children Folk Dance Group "Päikeseratas", Saue, Harjumaa ,EE  
111    2015:    Folk Dance Group "Midrilinnud", Tsirguliina, Valgamaa  ,EE 

110    *2014: Folk Music Group "Siller", Ilmatsalu, Tartumaa, EE
109    *2014: Folk Dance Group "Trambali", Luunja, Tartumaa, EE
108    *2014: Ingerian Folk Dance Group "Metsäkukat", Jõhvi, Ida-Virumaa, EE

107    2013: Folk Dance Group „Poloda Piigad“, Mikitamäe, Põlvamaa, EE
106    2013: Folk Dance Group „Helgerid“, Räpina, Põlvamaa, EE
105    2013: Youth Folk Dance Group „Rüglikud“, Räpina, Põlvamaa, EE
104    2013: Folk Dance Group „Osula“, Sõmerpalu, Võru maakond, EE
103    2013: Folk Dance Group „Mari“, Sõmerpalu, Võru maakond, EE
102    2013: Folk Dance Group „Lustlik“ , Haapsalu, Läänemaa, EE
101    2013: Folk Dance Group „Kalurineiud”, Haapsalu, Läänemaa, EE
100    2013: Youth Folk Dance Group „Läki tantsule“, Haapsalu, Läänemaa, EE
99     2013: Naisrahvatantsurühm „Rabaroosid“, Tudulinna, Ida-Virumaa, EE
98     2013: Kambja Laulukoor „Läte”, Kambja, Tartumaa, EE

97     2012: Folk Dance Group" Sõsarad", Valga, Valgamaa, EE
96     2012: Seto Folkore Group "Käokuld", Värska, Põlvamaa, EE
95     2012: Folk Dance Group" Ääsmäe", Ääsmäe, Harjumaa, EE
94     2012: Folk Dance Group "Turba", Turba, Harjumaa, EE
93     2012: Folk Dance Group from Tabasalu, Harjumaa, EE
92     2012: Folk Dance Group of Vesiroosi Gymnasium, Rapla, Raplamaa, EE
91     2012: Folk Dance Group from Kuimetsa, Raplamaa, EE
90     2012: Childrens Folk Music Group "Mõmmid", Otepää, Valgamaa, EE
89     2012: Folk Music Orchestra "Karupojad", Otepää, EE

88     *2011: Folk Dance Group "Udusõlg", Saarepeedi, Viljandimaa, EE
87     *2011: Folk Dance Group "Pärilised", Pärsti, Viljandimaa, EE
86     *2011: Youth Folk Dance Group "Ru-Le-Me", Viljandi, Viljandimaa, EE

85     2010: Folk Dance Group "Lillekese", Võhma, Viljandimaa, EE
84     2010: Folk Dance Group "Pääsuke", Tallinn, EE
83     2010: Folk Dance Group "Lustilised", Lustivere, Jõgevamaa, EE
82     2010: Folk Dance Group "Meie Mari", Laiuse, Jõgevamaa, EE
81     2010: Folk Dance Group "Uhka", Imavere, Järvamaa, EE
80     2010: Folk Music Group "Pilistvere Pillimehed", Võhma, Viljandimaa, EE
79     2010: Harjumaa String Orchestra, Tallinn, EE
78     2010: Folk Dance Group from Järva-Jaani, Järvamaa, EE
77     2010: Mixed Choir from Järva-Jaani, Järvamaa, EE
76     2010: Väike-Maarja Folk Dance Group "Maarjakelluke", Lääne-Virumaa, EE
75     2010: Folk Dance Group "Loits", Suure-Jaani, Viljandimaa, EE
74     2010: Mixed Choir "Ilmatar", Suure-Jaani, Viljandimaa, EE
73     2010: Mixed Choir "Sõbrahing", Torma, Jõgevamaa, EE
72     2010: Maarja Magdaleena Choir, Maarja Magdaleena, Jõgevamaa, EE
71     2010: Line Dancers from Luua , Jõgevamaa, EE
70     2010: Folk Dance Group "Audru naised", Audru, Pärnumaa, EE
69     2010: Folk Dance Group "Taaratar", Tartu, EE
68     2010: Folk Dance Group "Sahistajate Salgake", Räpina, Põlvamaa, EE
67     2010: Folk Dance Group of Tallinn Pedagogical College, Tallinn, EE
66     2010: Folk Dance Group "Tuhkapusija", Orava, Põlvamaa, EE
65     2010: Childrens Folk Dance Group "Kãopojad", Orava, Põlvamaa, EE

64     *2009: Folk Dance Group "Soleke", Tallinn, EE

63     2008: Folk Dance Group Nőo VTK, Nõo, Tartumaa, EE
62     2008: Cantare Female Choir, Tartu, EE
61     2008: Folk Music Group "Kaljaan", Pajusi, Jõgevamaa, EE
60     2008: Folk Dance Group "Virmalised", Pőltsamaa, Jõgevamaa, EE
59     2008: Youth Choir from Pőltsamaa, Jõgevamaa, EE
58     2008: Folk Dance Group "Roosi", Haiba, Harjumaa, EE
57     2008: Folk Dance Group "Sirjelind", Riisipere, Harjumaa, EE
56     2008: Folk Dance Group "Naita", Tartu, EE
55     2008: Folk Dance Group "Hermes", Tartu, EE
54     2008: Folk Dance Group "Raatuse", Tartu, EE
53     2008: Folk Dance Group "Lea", Tartu, EE
52     2008: Folk Dance Group "Laieldes", Pärnu-Jaagupi, Pärnumaa, EE
51     2008: Folk Dance Group "Eite-Taati", Pärnu-Jaagupi, Pärnumaa, EE
50     2008: Folk Dance Group "Laaberjalg", Märjamaa, Raplamaa, EE
49     2008: Folk Dance Group "Piiprellid", Kuressaare, Saaremaa, EE
48     2008: Folk Dance Group "Õieti", Kuressaare, Saaremaa, EE
47     2008: Folk Dance Group "Kadaka mari", Kärla, Saaremaa, EE
46     2008: Folk Dance Group "Juuru", Juuru, Raplamaa, EE
45     2008: Folk Dance Group "Anna minna", Järlepa, Raplamaa, EE
44     2008: Folk Dance Group "Päikeseratas", Tartu EE
43     2008: Folk Dance Group from Ääsmäe, Harjumaa, EE
42     2008: Folk Dance Group "Kiitsharakad" , Vana-Vigala, Raplamaa, EE
41     2008: Folk Dance Group "Lapulised" , Aruküla, Harjumaa, EE
40     2008: Folk Dance Group "Kadrina", Kadrina, Lääne-Virumaa, EE
39     2008: Folk Dance Group from Rakvere, Lääne-Virumaa, EE
38     2008: Folk Dance Group "Vikerkaar" , Tartu, EE
37     2008: Folk Dance Group "Keikal", Keila, Harjumaa, EE
36     2008: Folk Music Group from Nõmme, Tallinn, EE
35     2008: Folk Dance Group "Viisuveeretajad" , Tallinn, EE
34     2008: Folk Dance Group "Vorms"i, Vormsi, Läänemaa, EE
33     2008: Womens Choir "Paula", Märjamaa, Raplamaa, EE
32     2008: Folk Dance Group "Leisberg", Leisi, Saaremaa, EE
31     2008: Folk Music Group "Kuldvötmeke", Liiva, Muhumaa, EE
30     2008: Folk Music Group from Väägvere, Tartumaa, EE
29     2008: Vocal Music Group "Muhu Mehed", Liiva, muhumaa, EE
28     2008: Folk Dance Group "Ehaviir", Orissaare, Saaremaa, EE

27     2007: Folk Dance Group "Kabujalake", Kuusalu, Harjumaa, EE
26     2007: Folk Dance Group "Kusta", Tartu, EE
25     2007: Folk Dance Group of Haanja, Võrumaa, EE
24     2007: Folk Dance Group "Saue Simmajad", Saue, Harjumaa, EE
23     2007: Folk Dance Group "Karap", Koeru, Järvamaa, EE
22     2007: Folk Dance Group "Vikertiimer" , Kambja, Tartumaa, EE
21     2007: Folk Dance Group "Kaktus", Türi, Järvamaa, EE
20     2007: Folk Dance Group "Opsal", Puhja, tartumaa, EE
19     2007: Folk Dance Group "Värten", Põlva, Põlvamaa, EE
18     2007: Seto Folk Dance Group "Hobehall", Mikitamäe, Põlvamaa, EE
17     2007: Folk Dance Group "Paras Paar", Räpina, Põlvamaa, EE
16     2007: Folk Dance Group from Tarvastu, Viljandimaa, EE
15     2007: Folk Dance Group "Vihista Viisku", Vastse-Kuuste, Põlvamaa, EE
14     2007: Folk Dance Group from Luunja, Tartumaa, EE
13     2007: Folk Dance Group "Torma", Torma, Jõgevamaa, EE
12     2007: Folk Dance Group from Raikküla", Raplamaa, EE
11     2007: Folk Dance Group "Madelin", Nõo, Tartumaa, EE
10     2007: Folk Dance Group "Solus", Leisi, saaremaa, EE
 9     2007: Folk Dance Group "Leisberg", Leisi, Saaremaa, EE

 8     2006: Folk Dance Group "Tantsusarvikud" , Tallinn, EE
 7     2006: Folk Dance Group "Kullerid" , Vastseliina, Võrumaa, EE
 6     2006: Folk Dance Group "Hopser", Võru, Võrumaa, EE
 5     2006: Folk Dance Group "Pangviina", Saku, Harjumaa, EE
 4     2006: Folk Dance Group "Virvering", Tamsalu, Lääne-Virumaa, EE
 3     2006: Folk Dance Group from Väike-Maarja, Lääne-Virumaa, EE

        2005: ---

        *2004: ---

 2     2003: Folk Dance Group "Segapid"i Haljala, Lääne-Virumaa, EE

 1     2002: Russian Folk Dance Group "Junost", Narva, Ida-Virumaa, EE