UNGARI FESTIVALID 2016

UNGARI MAAKONDADEVAHELINE FESTIVAL 2016

RAHVATANTS, RAHVAMUUSIKA, RAHVALAUL

Registreerimiseks täitke see avaldus ja lisage kindlasti ka esialgne tõepärane nimekiri.
Ärge unustage lisada 3 head digifotot (jpg, 2-3 MB)

Kõigile festivalidele võite võtta kaasa sõpru, tuttavaid, fänne, pereliikmeid jne. piiramata hulgal tingimusel, et bussigrupp oleks võimalusel 44 - 45 sõitjat ja esinemisgrupp esitaks vajaliku kestvusega publikut köitvat ja Eestit hästi esindavat-tutvustavat kava.
Minnes ja tulles on hinna sees kõik hommikusöögid ja õhtusöögid, minnes hommikusöögi asemel varane lõunasöök. Toitlustus on korralik.
 

2016.aasta Ungari festivalid:

13-18 July 2016. (5 ööd ja 4 päeva kohapeal) - sõiduga sinna ja tagasi 11.-20.07.

Detský Folklórny Súbor Šťastné Detstvo - Slovakia
Dětský Folklorní Soubor Ostravička - Czech Republic
Société de Musique Harmonie à Obenheim - France
Folk Dance Group Tark ei Torma - Estonia
Children Folk Dance Group Tantsukeeris - Estonia
Vidējās paaudzes deju kopa Aija - Latvia
Vidējās paaudzes deju kopa Irši - Latvia

20-25 July 2016. (5 ööd ja 4 päeva kohapeal)- sõiduga sinna ja tagasi 18.-27.07.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs Stopiņš - Latvia
Orkiestra Dęta OSP w Słupcy - Poland
Liaudiškų šokių studijai Diemedėlis - Lithuania
Banda de Música Doinua de Berriozar - Basque
Zespół Pieśni i Tańca Gminy Rzgowianie - Poland

27 July - 01 August 2016. (5 ööd ja 4 päeva kohapeal)- sõiduga sinna ja tagasi 25.07.-03.08..

Latvia Youth Symphonic Band - Latvia
Vidējās paaudzes deju kolektīvs Virši - Latvia
Folk Dance Group Hermes - Estonia
Children Folk Dance Group Kommerts - Estonia
Folk Dance Group Lea - Estonia
Bartošův Dětský Folklorní Soubor - Czech Republic

03-08 August 2016. (5 ööd ja 4 päeva kohapeal)- sõiduga sinna ja tagasi 01.08.-10.08.

Folklórní Soubor Chasa z Ořechova - Czech Republic
Folk Dance Society Pastlapaar - Estonia
Folk Dance Group Sõle Segajad - Estonia
Orkiestra Dęta OSP Dobrynin - Poland
Jauniešu Deju Kolektīvs Randa - Latvia
Vidējās Paaudzes Deju Kolektīvs Randiņš - Latvia
The Norwgian Folkmuseums Dancegroup - Norway

10-15 August 2016. (5 ööd ja 4 päeva kohapeal)- sõiduga sinna ja tagasi 08.08.-17.08.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs Savieši - Latvia
Detský folklórny súbor Radosť - Slovakia
Hodonínské Mažoretky - Czech Republic
Zespół Pieśni i Tańca Tysiąclatki - Poland
Bērnu deju kolektīvs Dzīpariņš - Latvia

 

Reisivariant:

1.päev
Eestist öine ja poolepäevane sõit Varssavisse 1000-1200 km, lõunasöök Piatnicas
Alustab buss esimese grupi juurest kell 00:00
2.päev
Varane ärasõit 04:00 Krakowisse Wieliczka soolakaevandusse 12.07. Tallinna Nõmme grupil.
Hind lapsed, noored, tudengid 45 zlotti, vanemad 62 zlotti (hinna sees on ka kahe giidi tasu).
Peate jõudma kohale hiljemalt 10:45, et jõuda kassas tasuda ja giididega kokku saada. Teie ekskursiooni
ametlik algus on 11:25.
Teised grupid juuli lõpus ja augusti alguses ei saa soolakaevandust külastada.
Selle asemel saab teha peatuse Krakowis Waveli mäe juures külastamaks linnamäge ja all-linna poolteist-kaks tundi ja seejärel
teete matka/külastuse Vlkolinecisse Slovakkias.
Slovakkias möödute Kõrg-Tatratest lääne poolt ja seejärel üle Madal-Tatrate ööbimisega Zvolenis.
3.päev
Edasisõit Budapesti kolmetunnisele linnaekskursioonile (eesti keeles giid, Peeter Pomozi)
Ja edasi festivalilinna Makosse
4.,5.,6.,7. päev Makos
tasuta termaalveekeskused, esinemised max 30 min bussikoosseisu kohta, ekskursioonid, hobushow, kaubandus, vaba aeg, kolm korda päevas toitlustus,
8. päev
Slovakkiasse Popradisse ja matk Strbske Plesos mägedesse (kes ei viitsi matkata, saab gondlitega sõita üles mäe otsa ja tulla alla tagasi kas jalgsi või gondlitega).
9. päev
Belianska koopad (super koopad, osa koobastikust on jääkoopad) ja Varssavisse möödudes Kõrg-Tatratest ida poolt
10. päev
koju

Lisanduvad ekskursioonid. Kindlustus on iga sõitja enda otsustada.

Kohapealsed ekskursioonid:
Kohapeale Ungarisse on võimalik tellida ette erinevaid ekskursioone (vabatahtlik valik).
Ekskursioonide ettetellimine toimub märtsis-aprillis:

Puszta Bugaci programm (vastuvõtueine, vankritel sõit stepis, koduloomuuseum, koduloomad, hobustega trikitamine, lõunasöök, vein, ungari muusika)
lapsed kuni 17 aastased: 24 eurot osaleja - täiskasvanud (18+): 31 eurot osaleja.
Eriti hea vastukaja on saanud Puszta Bugaci programm.
Puszta Bugaci valiku juures tuleb arvestada - seda saab võtta ainult kogu bussigrupp 100%, sest ta asub 100 km eemal stepis ning mitteosalejaid pole mitte kusagile panna.
Teiste valikute juures pole kõigi osalus niivõrd määrav.

Szegedi linnaekskursioon jalgsi, giidiga -  7 eurot osaleja.
Salaami muuseum ja Paprika Muuseum - 7 eurot osaleja
Laevaga sõit Tisza jõel maksab 400 eurot grupi kohta (400:44=ca 9 eurot)
Szegedi loomaaia külastamine - 7 eurot osaleja

Poolas on võimalus valida ja külastada:

Varssavi taastatud vanalinna omal käel (ühistranspordi pilet vaid)
Ajalooliselt ehedat Krakowi vanalinna (kui jõuab ja tasuta)
3-4 tundi Wieliczka soolakaevandust ja soolamuuseumi (ainult giidiga), hind on ainult zlottides või ühe krediit kaardiga (  45 kuni 62 PLN).

Slovakkias on võimalus valida ja külastada:

Vlkolineci vana küla Madal-Tatrates juhul, kui Poolas suurt peatust pole (väike mägimatk lisaks), hind kuni 3 eurot
Belianska koobastik (osaliselt on seal ka jääkoobastik)   (ainult giidiga), vist kuni 7-9 eurot
Kui juba mägedes, siis ka väike matk Kõrg Tatrates Strbske Plesost alustades ja lõpetades
(võib ka gondlitega tõusta mäele), jalgsi tasuta, gondlitega oleneb hind kas üks ots või edasi-tagasi.
Gondlisõit edasi-tagasi on 13 €

Ungaris on võimalus valida ja külastada lisaks festivali korraldajate pakkumistele:

Budapesti linna (soovi korral eesti keeles giidiga, algul bussiga ja siis jalgsi), 3 eurot
Budapesti asemel võib külastada midagi muud, näiteks Esztergomi.

Kui midagi on ebaselge, saatke küsimused info@europeade.ee või helistage +372 56 459359 ja küsige üle.

120 gruppi on juba Ungaris sel festivalil käinud:

(nagu näete, on tantsupidude *aastad olnud vähese külastatavusega - ju ei saa tantsijad-muusikud-lauljad piisavalt puhkuseaega ja ega tantsupidugi kuludeta möödu)

121    2016:    ???

120    2015:    Folk Music Group of Muhu, Muhumaa, EE
119    2015:    Folklore Group of Muhu, Muhumaa, EE
118    2015:    Folk Dance Group "Tokkroes", Muhumaa, EE
117    2015:    Folk Dance Group of Muhu, Muhumaa, EE 
116    2015:    Choir of Äksi, Tartumaa, EE
116    2015:    Womens Choir of Lähte, Tartumaa, EE
115    2015:    Youth Folk Dance Group "Keerutajad", Paide, Järvamaa ,EE 
114    2015:    Youth Folk Dance Group "Südameke", Paide, Järvamaa ,EE   
113    2015:    Children Folk Dance Group of Keila School, Keila, Harjumaa ,EE  
112    2015:    Children Folk Dance Group "Päikeseratas", Saue, Harjumaa ,EE  
111    2015:    Folk Dance Group "Midrilinnud", Tsirguliina, Valgamaa  ,EE 

110    *2014: Folk Music Group "Siller", Ilmatsalu, Tartumaa, EE
109    *2014: Folk Dance Group "Trambali", Luunja, Tartumaa, EE
108    *2014: Ingerian Folk Dance Group "Metsäkukat", Jõhvi, Ida-Virumaa, EE

107    2013: Folk Dance Group „Poloda Piigad“, Mikitamäe, Põlvamaa, EE
106    2013: Folk Dance Group „Helgerid“, Räpina, Põlvamaa, EE
105    2013: Youth Folk Dance Group „Rüglikud“, Räpina, Põlvamaa, EE
104    2013: Folk Dance Group „Osula“, Sõmerpalu, Võru maakond, EE
103    2013: Folk Dance Group „Mari“, Sõmerpalu, Võru maakond, EE
102    2013: Folk Dance Group „Lustlik“ , Haapsalu, Läänemaa, EE
101    2013: Folk Dance Group „Kalurineiud”, Haapsalu, Läänemaa, EE
100    2013: Youth Folk Dance Group „Läki tantsule“, Haapsalu, Läänemaa, EE
99     2013: Naisrahvatantsurühm „Rabaroosid“, Tudulinna, Ida-Virumaa, EE
98     2013: Kambja Laulukoor „Läte”, Kambja, Tartumaa, EE

97     2012: Folk Dance Group Sõsarad, Valga, Valgamaa, EE
96     2012: Seto Folkore Group Käokuld, Värska, Põlvamaa, EE
95     2012: Folk Dance Group Ääsmäe, Ääsmäe, Harjumaa, EE
94     2012: Folk Dance Group Turba, Turba, Harjumaa, EE
93     2012: Folk Dance Group from Tabasalu, Harjumaa, EE
92     2012: Folk Dance Group of Vesiroosi Gymnasium, Rapla, Raplamaa, EE
91     2012: Folk Dance Group from Kuimetsa, Raplamaa, EE
90     2012: Childrens Folk Music Group Mõmmid, Otepää, Valgamaa, EE
89     2012: Folk Music Orchestra Karupojad, Otepää, EE

88     *2011: Folk Dance Group Udusõlg, Saarepeedi, Viljandimaa, EE
87     *2011: Folk Dance Group Pärilised, Pärsti, Viljandimaa, EE
86     *2011: Youth Folk Dance Group Ru-Le-Me, Viljandi, Viljandimaa, EE

85     2010: Folk Dance Group Lillekese, Võhma, Viljandimaa, EE
84     2010: Folk Dance Group Pääsuke, Tallinn, EE
83     2010: Folk Dance Group Lustilised, Lustivere, Jõgevamaa, EE
82     2010: Folk Dance Group Meie Mari, Laiuse, Jõgevamaa, EE
81     2010: Folk Dance Group Uhka, Imavere, Järvamaa, EE
80     2010: Folk Music Group Pilistvere Pillimehed, Võhma, Viljandimaa, EE
79     2010: Harjumaa String Orchestra, Tallinn, EE
78     2010: Folk Dance Group from Järva-Jaani, Järvamaa, EE
77     2010: Mixed Choir from Järva-Jaani, Järvamaa, EE
76     2010: Väike-Maarja Folk Dance Group Maarjakelluke, Lääne-Virumaa, EE
75     2010: Folk Dance Group Loits, Suure-Jaani, Viljandimaa, EE
74     2010: Mixed Choir Ilmatar, Suure-Jaani, Viljandimaa, EE
73     2010: Mixed Choir Sõbrahing, Torma, Jõgevamaa, EE
72     2010: Maarja Magdaleena Choir, Maarja Magdaleena, Jõgevamaa, EE
71     2010: Line Dancers from Luua , Jõgevamaa, EE
70     2010: Folk Dance Group Audru naised, Audru, Pärnumaa, EE
69     2010: Folk Dance Group Taaratar, Tartu, EE
68     2010: Folk Dance Group Sahistajate Salgake, Räpina, Põlvamaa, EE
67     2010: Folk Dance Group of Tallinn Pedagogical College, Tallinn, EE
66     2010: Folk Dance Group Tuhkapusija, Orava, Põlvamaa, EE
65     2010: Childrens Folk Dance Group Kãopojad, Orava, Põlvamaa, EE

64     *2009: Folk Dance Group Soleke, Tallinn, EE

63     2008: Folk Dance Group Nőo VTK, Nõo, Tartumaa, EE
62     2008: Cantare Female Choir, Tartu, EE
61     2008: Folk Music Group Kaljaan, Pajusi, Jõgevamaa, EE
60     2008: Folk Dance Group Virmalised, Pőltsamaa, Jõgevamaa, EE
59     2008: Youth Choir from Pőltsamaa, Jõgevamaa, EE
58     2008: Folk Dance Group Roosi, Haiba, Harjumaa, EE
57     2008: Folk Dance Group Sirjelind, Riisipere, Harjumaa, EE
56     2008: Folk Dance Group Naita, Tartu, EE
55     2008: Folk Dance Group Hermes, Tartu, EE
54     2008: Folk Dance Group Raatuse, Tartu, EE
53     2008: Folk Dance Group Lea, Tartu, EE
52     2008: Folk Dance Group Laieldes, Pärnu-Jaagupi, Pärnumaa, EE
51     2008: Folk Dance Group Eite-Taati, Pärnu-Jaagupi, Pärnumaa, EE
50     2008: Folk Dance Group Laaberjalg, Märjamaa, Raplamaa, EE
49     2008: Folk Dance Group Piiprellid, Kuressaare, Saaremaa, EE
48     2008: Folk Dance Group Õieti, Kuressaare, Saaremaa, EE
47     2008: Folk Dance Group Kadaka mari, Kärla, Saaremaa, EE
46     2008: Folk Dance Group Juuru, Juuru, Raplamaa, EE
45     2008: Folk Dance Group Anna minna, Järlepa, Raplamaa, EE
44     2008: Folk Dance Group Päikeseratas, Tartu EE
43     2008: Folk Dance Group from Ääsmäe, Harjumaa, EE
42     2008: Folk Dance Group Kiitsharakad , Vana-Vigala, Raplamaa, EE
41     2008: Folk Dance Group Lapulised , Aruküla, Harjumaa, EE
40     2008: Folk Dance Group Kadrina, Kadrina, Lääne-Virumaa, EE
39     2008: Folk Dance Group from Rakvere, Lääne-Virumaa, EE
38     2008: Folk Dance Group Vikerkaar , Tartu, EE
37     2008: Folk Dance Group Keikal, Keila, Harjumaa, EE
36     2008: Folk Music Group from Nõmme, Tallinn, EE
35     2008: Folk Dance Group Viisuveeretajad , Tallinn, EE
34     2008: Folk Dance Group Vormsi, Vormsi, Läänemaa, EE
33     2008: Womens Choir Paula, Märjamaa, Raplamaa, EE
32     2008: Folk Dance Group Leisberg, Leisi, Saaremaa, EE
31     2008: Folk Music Group Kuldvötmeke, Liiva, Muhumaa, EE
30     2008: Folk Music Group from Väägvere, Tartumaa, EE
29     2008: Vocal Music Group Muhu Mehed, Liiva, muhumaa, EE
28     2008: Folk Dance Group Ehaviir, Orissaare, Saaremaa, EE

27     2007: Folk Dance Group Kabujalake, Kuusalu, Harjumaa, EE
26     2007: Folk Dance Group Kusta, Tartu, EE
25     2007: Folk Dance Group of Haanja, Võrumaa, EE
24     2007: Folk Dance Group Saue Simmajad, Saue, Harjumaa, EE
23     2007: Folk Dance Group Karap, Koeru, Järvamaa, EE
22     2007: Folk Dance Group Vikertiimer , Kambja, Tartumaa, EE
21     2007: Folk Dance Group Kaktus, Türi, Järvamaa, EE
20     2007: Folk Dance Group Opsal, Puhja, tartumaa, EE
19     2007: Folk Dance Group Värten, Põlva, Põlvamaa, EE
18     2007: Seto Folk Dance Group Hobehall, Mikitamäe, Põlvamaa, EE
17     2007: Folk Dance Group Paras Paar, Räpina, Põlvamaa, EE
16     2007: Folk Dance Group from Tarvastu, Viljandimaa, EE
15     2007: Folk Dance Group Vihista Viisku, Vastse-Kuuste, Põlvamaa, EE
14     2007: Folk Dance Group from Luunja, Tartumaa, EE
13     2007: Folk Dance Group Torma, Torma, Jõgevamaa, EE
12     2007: Folk Dance Group from Raikküla, Raplamaa, EE
11     2007: Folk Dance Group Madelin, Nõo, Tartumaa, EE
10     2007: Folk Dance Group Solus, Leisi, saaremaa, EE
 9     2007: Folk Dance Group Leisberg, Leisi, Saaremaa, EE

 8     2006: Folk Dance Group Tantsusarvikud , Tallinn, EE
 7     2006: Folk Dance Group Kullerid , Vastseliina, Võrumaa, EE
 6     2006: Folk Dance Group Hopser, Võru, Võrumaa, EE
 5     2006: Folk Dance Group Pangviina, Saku, Harjumaa, EE
 4     2006: Folk Dance Group Virvering, Tamsalu, Lääne-Virumaa, EE
 3     2006: Folk Dance Group from Väike-Maarja, Lääne-Virumaa, EE

        2005: ---

        *2004: ---

 2     2003: Folk Dance Group Segapidi Haljala, Lääne-Virumaa, EE

 1     2002: Russian Folk Dance Group Junost, Narva, Ida-Virumaa, EE